INSTITUTE FOR INTERNAL CONTROLS POLAND CHAPTER – IIC POLSKA

INSTITUTE FOR INTERNAL CONTROLS POLAND CHAPTER – IIC POLSKA

46 7135

Logo_IIC Polska best_LogoCMYKIIC Polska

Celem Chapteru jest upowszechnianie i promowanie profesjonalnej wiedzy o znaczeniu systemów kontroli wewnętrznej, sposobach ich wdrażania, metodach i technikach ich badania oraz monitorowania a także zapewnienia wysokiego poziomu jakości systemów kontroli wewnętrznej w małych, średnich i dużych korporacjach, urzędach administracji państwowej i samorządowej oraz organizacjach pozarządowych,
a ponadto promowanie zawodów Certyfikowanego Audytora ds. Kontroli Wewnętrznych (CICA) oraz Certyfikowanego Specjalisty ds. Kontroli (CCS).

IIC Poland Chapter – IIC Polska prawnie prowadzi swoją działalność przez swojego polskiego partnera
(a może to być spółka, stowarzyszenie, fundacja lub inny polski podmiot prawny), na podstawie pisemnej umowy partnerskiej.

 

Strona internetowa IIC Polska: http://iic-polska.org.pl

 

SIMILAR ARTICLES

1 2432

22 2772

46 COMMENTS

 1. Co to jest CICA (Certified Internal Controls Auditor) oraz CCS (Certified Controls Specialist)

  IIC przyznaje desygnacje dla:
  • Audytorów specjalizujących się w badaniu o ocenie systemów Kontroli wewnętrznej (CICA)
  oraz
  • Specjalistów ds. wdrożenia, uaktualnienia i monitorowania systemów Kontroli wewnętrznej (CCS)

  Są to dwa różne desygnacje odpowiadające dwom specjalizacji. Czyli jedna jest dla Audytorów a druga jest dla osób odpowiedzialnych za efektywne funkcjonowanie systemów Kontroli wewnętrznej.

  Oczywiście, można być i specjalistą ds. Kontroli wewnętrznej jak i Audytorem (wewnętrznym czy zewnętrznym) ds. Kontroli Wewnętrznej.

  Aby dobrze rozumieć co to jest Kontrola wewnętrzna polecam przestudiowanie COSO 2013, dostępna w Fundacji FEJS.

   
 2. UWAGA: te negatywne odpowiedzi to dzieło tej samej osoby/osób, którzy przynoszą na ten portal swoje spory wewnętrzne. Portal Audyt.net teraz podejmie odpowiednie kroki aby ukrócić to podłe, nieuczciwe działania irka/bogbina i jego służalców.
  W Internecie nie ma tajemnic – wszystko można odnaleźć …

   
 3. Pomoc dydaktyczną dostarcza Grupa Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-doradczych powiązana z portalem Audyt.net oraz z Fundacją FEJS, IIC Poland Chapter – IIC Polska, ACFS Poland Chapter- ACFS Polska i innymi osobami i organizacjami.

   
 4. UWAGA: Kłamliwa organizacja prowadzona przez znanym nam słynnych bohaterów spraw nie etycznych Irka Jabłońskiego i Leszka Adamskiego Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej opisuje w swoim Statucie, że jest Chapterem The IIC, itd.
  To jest nie tylko kłamstwem, ale po prostu oszustwem którym celem jest oszukanie ludzi do przyłączenia się do organizacji, która nie jest tym za o się podaje.
  The IIC zabroniło temu stow,. podawać, że ma jakiekolwiek powiązane z The IIC i nie może promować desygnacji CICA i CCS.
  Dlaczego więc Jabłoński i Adamski szerzą takie nieuczciwe kłamstwo – i to nie po raz pierwszy.
  Sprawa znajdzie się teraz u prokuratora.
  Jedynym uznanym przez IIC Chapterem w Polsce jest The IIC Poland Chapter – IIC Polska.

   
 5. Istnieje obecnie poważne prawdopodobieństwo, że IIC wytoczy proces temu polskiemu Stow. jak i jego władzom za FRAUD (słowa z listu Chairmana do Jabłońskiego). Cytuję jego list do I. Jabłońskiego:
  Sir
  I see from the AICP’s website that you are the contact for an organization named Polish Institute for Internal Control. This represents a misrepresentation that you are affiliated with the Institute for Internal Controls (USA). You have been previously warned about this. As a result we have no other option than to alert via social media in Poland that your organization is not affiliated with the Institute for Internal Controls and that your organization is misrepresenting such as a fraudulent act. CEASE using the notation of the Institute for Internal Controls in your organization’s name immediately. If you do not do so we will file an international complaint against your organization and you personally.

  Frank Nasuti

  Frank Nasuti, Ph.D., CPA, CICA, CFE, CGMA
  Chairman, Institute for Internal Controls

   
 6. UWAGA. IIC POLSKA ma i zawsze miała od samego początku, skróconą nazwą IIC POLAND CHAPTER, czyli oddziału międzynarodowej organizacji The IINSTITUTE FOR INTERNAL CONTOLS (IIC) w Polsce.
  Nie mylić z powyżej opisanym Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (promowanego przez dobrze nam już znanym dwom typom wymienionych powyżej) które nie ma ŻADNEGO powiązania z The Institute for Internal Controls.

   
 7. Poprawka: IIC POLAND CHAPTER, czyli oddział międzynarodowej organizacji The IINSTITUTE FOR INTERNAL CONTOLS (IIC) w Polsce od początku miała skróconą nazwę IIC POLSKA i tylko ta organizacja ma prawo do tej nazwy oraz do znaku: [img]http://audyt.net/wp-content/uploads/2015/08/Logo_IIC-Polska-best_LogoCMYK-300×300.png[/img]

   
 8. Jakiś czas mnie tu nie było. Wygląda na to, że możemy się nareszcie spodziewać załatwienia tej sprawy. O ile dobrze pamiętam to IIC Polska istnieje od przynajmniej siedmiu lat jako polska nazwa Chapteru IIC Poland .

   
 9. IIC Poland Chapter – IIC Polska będzie teraz miała w Polsce siostrzany Chapter międzynarodowej organizacji The Association of Certified Fraud Specialists – ACFS, który będzie miał skróconą nazwę CFS POLSKA. Jutro opublikujemy dalsze informacja.

   
 10. To jest dobra wiadomość. Bardzo nam w Polsce potrzeba aktywnego wsparcia takiej międzynarodowej organizacji dla specjalistów ds. zapobiegania i wykrywania oszustw, nażyć finansowych i przeciwdziałania korupcji. Oczekuję dalszych informacji.

   
 11. Moim zdaniem należy całkowicie ignorować te negatywne klikanie zorganizowane przez ‚bogbina’,który jest nam znany. Że to jest nieuczciwa, zorganizowana naganka widać wyraźnie po tym, że wszystkie te kliknięcia są wykonywane jedno po drugim, czyli najwyraźniej NIE są to opinie prawdziwych Członków tego portalu.
  Administrator Audyt.net powinien zbadać ta sprawę gdyż z pewnością jest to niezgodne z Regulaminem.

   
 12. Co nas Użytkowników obchodzą te głupie klikania! Podbijanie liczników czy opinii o danym temacie w jakiś tam bezsensownych celach jest znane. Jest to forma oszustwa aby np. dany portal czy strona internetowa wyglądała o wiele bardziej popularna aniżeli jest w rzeczywistości i wówczas dana organizacja chwali się jaka jest popularna!

   
 13. UWAGA. The INSTITUTE FOR INTERNAL CONTROLS IIC (Instytut ds. Kontroli Wewnętrznych) z Centralą w N.J. USA ogłasza, że kandydaci zamieszkający w Ameryce Północnej już od tego roku będą musieli zdać egzamin aby uzyskać desygnacje CICA czy CCS.

   
 14. Z tego co widzę na LinkedIn The IIC rośnie i mocno rozwija się globalnie. Tylko w Polsce coś słabo, mało się dzieje. Kiedy Chapter zrobi spotkanie dla Członków Sympatyków? Jest nas wciąż kilkaset.

   
 15. Model: Trzy linie Obrony.
  Warto je sobie przypomnieć.
  Pierwsza Linia: Kontrole zarządu i system kontroli wewnętrznych (Internal Controls – IC per COSO 2013)
  Druga Linia: Zarządzanie Ryzykiem i Compliance (GRC)
  Trzecia Linia: Audyt Wewnętrzny (AW)
  Można dodać Audyt Zewnętrzny jako czwartą linię obrony.

   
 16. Aż 15 negatywnych kliknięć po kolei tej samej osoby – musi on się bardzo wściekać … ale to nas wcale nie wzrusza. My dalej ruszamy z tym ewenementem. Będzie silna grupa profesjonalnych, doświadczonych prezenterów i już są organizacje partnerskie (nawet z zagranicy), Patronat Medialny, itd. A przecież my dopiero w tym roku poważnie ruszamy w ramach Grupy Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-doradczych.

   
 17. Już mamy Patronat Honorowy, Patronat Merytoryczny i Medialny oraz coraz więcej Partnerów i Prezenterów/Prelegentów. Finalizujemy sprawy organizacyjno-administracyjne i będziemy wkrótce gotowi opublikować pełną informację o tym ewenemencie który odbędzie się w Warszawie w drugiej połowie kwietnia.

   
 18. Zgadza się. Będzie to I FORUM Kontroli Wewnętrznej/Kontroli Zarządczej, GRC i Etyki który odbędzie się w Warszawie w dniach 20-21 kwietnia, 2017.
  Kończymy prace organizacyjne i teraz ruszymy z rekrutacją

   
 19. Wielu uważa Kontrolę Wewnętrznej, tylko jako działania kontrolne, mających na celu osiągnięcie celów powiązanych z kontrolą. Ale, to jest tylko jeden element układanki całego systemu Kontroli Wewnętrznej.

  Inne części układanki w struktury ramowej Kontroli Wewnętrznej COSO 2013 to: środowiska kontroli, oceny ryzyka, informacja i komunikacji oraz monitorowania (wraz z działaniami kontrolnymi) i pomocy, aby dokończyć układankę, tak aby system Kontroli wewnętrznej mógł stać się celem samym w sobie z skutecznym poziomem wiarygodności i obejmujący operacje, raportowania i zgodności, w zależności od zakresu i definicji Kontroli wewnętrznej jaką sobie organizacja ustanowi.

   
 20. Faktem jest, że PIKW wciąż sprzedaje stare, już od kilku lat nieaktualne COSO I bez ostrzeżenia, że ta publikacja jest tą wersją z 1992 roku a od paru lat obowiązuje COSO 2013, Kontrola Wewnętrzna Struktura Ramowa.

  To jest nieuczciwe oszukiwanie ludzi, a od pewnego czasu tak właśnie dzieła zarząd PIKW.

   
 21. Na rynku krążą wieści, że przyszedł list otwarty od Prezesa IIC o nieuczciwej działalności Grzybowskiego, Jabłońskiego i Adamskiego. Na tej podstawie będą pozwy i procesy przeciwko tym osobom jak i organizacjom z którymi oni są powiązani co powinno uporządkować i wyjaśnić status IIC w Polsce a za ich szkodliwą działalność IIC będzie żądał poważne odszkodowania.

  Dziwne jak to te osoby bez żadnych odpowiednich kwalifikacje przedstawiają się jak osoby kompetentne do prowadzenia firmy i stowarzyszenia dla osób profesjonalnych. Czas aby wyszło na jaw w jakim celu komercyjnym oni działają i jakie szkody wyrządzają w Polsce. Wystarczy popatrzeć gdzie wszystkie te organizacje są zarejestrowani: w lokaju wynajmowanym przez PIKW!

   
 22. I FORUM KW/KZ, AW, GRC, Etyki, Wykrywania i Zapobieganie Fraudom i Korupcji.

  W maju tego roku planujemy specjalny dwudniowy ewenement który odbędzie się w Warszawie.

  Wystąpienia tematyczne będą z KW/KZ, AW, GRC, Etyki i Uczciwości, Wykrywania i Zapobieganie Fraudom i Korupcji.

  Członkowie IIC POLAND CHAPTER – IIC POLSKA dostaną specjalne zaproszenia.

  Szczegóły będą opublikowane wkrótce.

   
 23. Teraz zaczniemy tu omawiać sprawę tego Stow. kierowane przez L. Adamskiego i jego kumpli które nieuczciwie i kłamliwie podaję się jako IIC Polska i że ma powiązania z The Institute for Internal Controls – IIC.

   
 24. Bardziej precyzyjne, AW to działalnością która bada/ocenia i przynosi ZAPEWNIENIE …

  Właśnie mi chodzi o to, do jakiego stopnia AW rzeczywiście może być „doradcą” gdyż mógłby później znaleźć si w sytuacji gdzie przyjdzie mu audytować coś czego „doradzał”.

  Czy IIA nie przesadza przypisując AW rolę niezależnego „doradcy”?

   
 25. STRENGTHEN YOUR KNOWLEDGE OF INTERNAL CONTROL TO BOOST YOUR PROFESSIONAL VALUE

  Through the COSO Internal Control Certificate program workshop, learn how you can boost your skills and improve your organization’s internal control and governance to offer stronger business results and increased value.

  Based on COSO’s 2013 Internal Control — Integrated Framework, obtaining this certificate will help your company gain operational efficiencies, deter fraud, make better business decisions and positively influence better risk management practices.

  http://media.aicpastore.com/publication/images/17JL35_hero.jpg

   
 26. III KONGRES GRC odbędzie się w Warszawie w drugiej połowie Października, 2017.

  Współorganizatorami są Fundacja Edmunda J. Saunders – FEJS i PBSG SA a wsparciem IIC Poland Chapter, ACFS Poland Chapter i Inicjatywa Współpracujących Organizacji Szkoleniowo -Doradczych.

  Szczegóły już w poniedziałek.

   
 27. Oferta Pracy: Financial Controller with internal control function EMEA.
  Polska, Warszawa • 25534/001 • Permanent

  Our client is a very well-known e-commerce company, leading online payment service provider dedicated to creating a fast, simple and efficient payment process for merchants and buyers being one of global leaders within its sector.

  Currently, due to their further development, they seek to recruit an experienced and open-minded candidate for a position of the financial controller with internal control function on region EMEA.

  Opis stanowiska / Job description:

  •Maintain and improve Internal Control process across EMEA Region according with company regulations and the law.
  •Conduct Internal Control activities in CEE.
  •Co-ordinate and control work of Internal Control Officers across EMEA Region.
  •Provide meaningful reports/presentations and required information concerning Internal Control function and to summarise IC operations.
  •Provide training and education employee the process and its role in the organisation.
  •Supervise Internal Controls conducted by local Internal Control Officers in EMEA Region.
  •Identify internal control weaknesses and implement necessary corrective action
  •Supervise and review the implementation of IC recommendations including the findings and recommendations of internal and external audits.
  •Propose guidelines for functional control.

  http://www.goldenline.pl/praca/oferta/financial-controller-with-internal-control-function-emea_warszawa,1016254/mail-ja?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=job-alert&utm_term=jobalert-12-job-ad

   

Leave a Reply