piątek, 19 kwietnia, 2024

harmonogram wprowadzania audytu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna harmonogram wprowadzania audytu

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #4617
    fretka
    Uczestnik

    będę wdzięczna za pomoc we wprowadzeniu audytu w jednostce. Co trzeba po kolei robić bo nie wiem czy wszystko ujęłam. Czekam na podpowiedzi. pozdrawiam

    #4620
    joawar
    Uczestnik

    Fretka !!!

    A CO ujęłaś.

    Joawar 😀

    #4646
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    Pierwszą rzeczą jest wprowadzenie w regulaminie organizacyjnym jednostki stanowiska „audytor wewnętrzny” lub komórki audytu wewnętrznego. Komórka ta musi być podporządkowana bezpośrednio kierownikowi jednostki. Następnie trzeba wprowadzić procedury audytu wewnętrznego i regulamin audytu wewnętrznego. Nie zapominamy również o zakresie czynności dla siebie. Następnie zabieramy się za pisanie planu audytu i do roboty!!! 😆

    #4650
    alkman
    Uczestnik

    1. zmiana w regulaminie organizacyjnym,
    2. zmiana w regulaminie pracy,
    3. zmiana w rzeczowym wykazie akt,
    4. karta audytu,
    5. procedury audytu,
    6. szkolenie na temat celów (itp.) audytu,
    7. skompletuj wszystkie zarządzenia (regulaminy) obowiązujące w jednostce, przy okazji ustal, które są obowiązujące i tu nasuną ci się pierwsze wnioski. regulaminy włącz do akt stałych,
    8. analiza ryzyka.

    bez pkt 1 nie zrealizujesz pkt 2 do 5.

    ad. pkt 2 – w mojej jednostce zakresy czynności wynikają z regulaminu pracy, w twojej tak być nie musi.
    ad. pkt 3 – problem rzeczowego wykazu akt był już poruszony na forum.
    ad. pkt 4 – proponuje skorzystać z karty audytu policji, znajdziesz ją w lexie w prawie resortowy.
    ad. pkt 4, 5, 6 – pamiętaj, że za miesiąc zostanie wydane nowe rozporządzenie.

    Pozdrawiam

    #4676
    fretka
    Uczestnik

    bardzo dziękuję za udzieloną pomoc pozdrawiam

    #4753
    fretka
    Uczestnik

    mam jeszcze jedno pytanie dla osoby która wprowadzała poraz pierwszy audyt w swojej jednostce, jak dużo czasu to wam zajęło tzn. opracowanie dokumentacji z góry dziękuję za podpowiedzi

    #4755
    kacha
    Uczestnik

    Wszystko zależy od Ciebie. Jest bardzo dużo pomocnych tekstów i właściwie nie musi to być tak czasochłonne. Na pewno regulacje te trzeba dopasować do swojej jednostki i struktury. Można tworzyć dokumenty i kilka miesięcy, ale szkoda na to czasu, chyba że zupełnie nie znasz jednostki.
    Poza tym pamietaj o zmianie ustawy o finansach publicznych i rozporządzeń wykonawczych.
    Pozdrowienia 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.