piątek, 29 marca, 2024

ZFŚS szkoły bez komisji socjalnej

Home Forum Pomysły pomysly ZFŚS szkoły bez komisji socjalnej

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #21385
    lczarny
    Uczestnik

    Witam,
    jesli to możliwe chciałabym poznać waszą opinię a moze i macie jakies interpretacje.

    Szkoła nie powołała komisji socjalnej. Dyrektor sam podejmuje decyzje. Kto podejmuje w takim przypadku decyzje przyznania świadczeń dla dyrekora, który też jest uprawniuony do korzystania ze świadczeń.

    Czy może to byc zapis w regulaminie, że zastepca, a co w przypadku jak go nie ma? np. przedszkola – małe placówki.

    Może macie jakies interpretacje na ten temat.
    Będę wdzięczna.

    Pozdrawiam
    Joanna

    #21388
    iwokie
    Uczestnik

    Według mnie dla dyrektora przyznaje wójt, bo on jest jego pracodawcą

    #21389
    terka
    Uczestnik

    A moim zdaniem wójt to za daleko:wink: ZFŚS administruje pracodawca, zatem jedynie on może upoważnić kogoś w jednostce do pewnych działań w jego imieniu. Trudno zatem, żeby dyrektor szkoły upoważnił Wójta:wink:
    Na portaliku kadrowym znalazłam wyjaśnienie, że moze to być zastępca dyrektora albo główny księgowy.
    http://edukadry.pl/swiadczenia-z-zfss-dla-dyrektora-szkoly/docs/122_76/136/View

    #21391
    pietryka
    Uczestnik

    Najważniejszy jest regulamin. Musi być zgodny z przepisami. Jeżeli dyrektor robi to zgodnie z regulaminem i nie ma „nadzwyczajnych” przypadków to do czego się przyczepić? Chyba, że faworyzuje siebie lub równiejszych, to już problem. 😆

    #21394
    j
    Uczestnik

    zzobacz w protokolach NIK

    #21400
    kaka73
    Uczestnik

    Wójt absolutnie nie może.To jest fundusz socjalny danej jednostki. W jednostce nie musi być powołana komisja socjalna – może kierownik jednostki podejmować decyzje sam, jednak powinien zasięgnąć opinii związków zawodowych. Po co ma go ktoś zastępować, jeżeli tak naprawdę środki dzieli się kilka razy w roku. Jeżeli taka sytuacja się wydarzy, że dyrektora nie ma np. klika miesięcy to wg mnie robi to osoba pełniąca obowiązki za kierownika jednostki w tym czasie.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.