Participant

Witam,

czy ktoś może przeprowadzał audyt prawidłowości wydawania pozwoleń na budowę? Mój audyt obejmuje okres do końca 2014 r. czyli sprzed „reformy” prawa budowlanego. moje pytanie brzmi: czy udało się może komuś udowodnić proceder załatwiania przez pracowników prywatnych zleceń od inwestorów w czasie godzin pracy? Są decyzje załatwiane tygodniami, a są też takie załatwiane w ciągu 1-2 dni, a nawet kilku godzin. Moim zdaniem jest to czas praktycznie niemożliwy na dokładne sprawdzenie dokumentacji. Odpowiedź jest zawsze jedna: bo dokumentacja była dobrze przygotowana. Nie ma przepisu mówiącego o konieczności załatwiania spraw w kolejności wpływania. Podpisów pracowników nie ma oczywiście na żadnej dokumentacji składanej przez inwestora.

Ręce opadają…

Participant

Nick, dlaczego ręce opadają? 😉 Po przeczytaniu twojego posta nasuwają mi się takie wnioski:

1. „Nie ma przepisu mówiącego o konieczności załatwiania spraw w kolejności wpływania” – WPROWADZIĆ EWIDENCJĘ WPŁYWU. Prawdę mówiąc to się bardzo dziwię (ręce opadają 😉 ) bo gdzie masz instrukcję kancelaryjną?

2. zrób analizę dla spraw – a. data wpływu, b. data załatwienia. Następnie „pobaw” się statystyką i pokaż jaka jest średnia ilość dni (załatwienia) oraz następnie pokaż „odchylenia”.

3. jak możesz to wrzuć plik w xls z danymi to się wspólnie „pobawimy” w statystykę 😉

4. „proceder załatwiania przez pracowników prywatnych zleceń od inwestorów w czasie godzin pracy” – tutaj to już trudniej wykazać, udowodnić (tak wprost). Jednak w/w „statystyka” da (miękkie) dowody na współpracę pracownik-inwestor  .

• Odpowiedź została zmodyfikowana 3 lat, 11 miesięcy temu przez  PAW.

Participant

Dziękuję za odpowiedź.

Ewidencja wpływu działa, wnioski są także opatrywane pieczęcią z datą wpływu przez kancelarię ogólną urzędu. Na podstawie instrukcji kancelaryjnej nie da się nikogo zmusić do załatwiania spraw w kolejności wpłynięcia. Sprawa sprawie nierówna, z tym trzeba się chyba zgodzić.

Udowodnienie procederu jest więc raczej niemożliwe, ale można go chyba w pewnym stopniu ukrócić – może ktoś ma jakiś pomysł?

p.s. nie wiem, jak można tu wrzucać pliki.

Keymaster

Nick, prześlij na paw @ audyt.net

My wrzucimy i zrobimy artykul – tak aby każdy mógł ci odpowiedzieć, doradzić.

P.S.

Proszę, usuń dane wrażliwe jednostki.

(-) PAW

PAW

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Musisz być zalogowany aby dodać temat.