Zdjęcie profilowe Anna Jureńczyk 
Participant

Czy możecie mi powiedzieć jak kształtują się ceny audytu zewnętrznego jeśli chodzi o projekty związane z drogownictwem? Jeśli możecie to podajcie mi wartość projektu, ile kilomentrów projekt obejmował oraz czy było to zadanie roczne czy wieloletnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Jadwiga Trawka 
Participant

Wejdź np. na stronę UM miasta Łódź i zobacz zam publiczne i przetragi przy budowie dróg miejskich .
Tam są zadania ze śr. UE na ponad 30 mln. zł. audyt. 2007r. (robione zadaniami) Chyba tam Zarząd Dróg (UM Łódż)) prowadził to zadania.
Odszukaj zamówienie na audyt zewnętrzny. – na pewno jest. Trzeba trochę poklikać sorry ale nie pamiętam adresu www. przetarg była chyba III – IV kw. 2007r.

Participant

Dziękuję jadtra, ale niestety nie znalazłam zamówienia na usługi audytu zewnętrznego 😥

Zdjęcie profilowe simon 
Participant

Średnio 1 do 2% wartości projektu, jeśli b. duży to bliżej 0,5% 😯

Zdjęcie profilowe marko 
Participant

U mnie w jednostce przyjeliśmy kwotę 150 tys. zł na audyt zewnętrzny do zadania o wartości 50 mln zł., budowa obwodnicy , zadanie 2 – letnie. Po przetargu wybrana został najtańsza oferta na 8.000 zł

Zdjęcie profilowe Ryszard 
Participant

Marko? ile ? ze 150 tys na 8.000 ? czy 80.000?? 🙄 .Jesli by tak było,,ze 8.ooo to prawdziwy „rekord świata i medal”
🙄

Zdjęcie profilowe kikcloud 
Participant

Nie chcę krakać, ale jakość wykonania też zapewne, niewątpliwie będzie rekordowa. 😀

Participant

Ile wg Was miałaby kosztować usługa audytu dla np. projektu obejmującego 26 km drogi, wartość projektu 56 mln zł, zadanie 3 letnie. Gdybyśmy przyjęli, że wartość usługi miałąby wynosić 0,5% wartości projektu to za audyt zew. jednosta zapłaciłaby 280 tys. zł Co o tym sądzicie ❓

Zdjęcie profilowe marko 
Participant

8.000 zł – taką ofertę zaproponowali audytorzy (tak wycenili swoją prace ) oferta spełniała wszystkie postawione warunki i nie można było jej odrzucić, następna nie odbiegała aż tak bardzo bo była na kwotę 12.000 zł, ofert było 8 , najdroższa na kwote 90.000 zł

Zdjęcie profilowe Zbigniew Bruski 
Participant

Takie śmieszne kwoty, rozwalające normalny rynek proponują biegli rewidenci, którzy pozakładali działalność. Tylko, że robota z audytem ma nie wiele wspólnego. Zdażyło się już parę razy, że audyt zewnętrzny wykazał marność takich działań i beneficjent za taki „audyt” musiał zapłacić z własnej kieszeni

Participant

Nie tylko biegli rewidenci takie czynia rekordy,nasi aw w znaczącej ilosci sa wcale nie gorsi.Wystarczy poczytac porzednia dyskusja na forum paw.Nie dziwię sie jednak,bo aw w zdecydowanej większosci zarabiają grosze,więc życ z czegos trzeba….A tak naprawdę ,to należałoby tego typu sytuacje jak wyżej, zbadac dokladnie w trakcie audytu jak i po audycie.Nie mam wątpliowości jaka będzie wartosc dodana.Hmmmm..a może jednak są już pierwsi wolontariusze w zakresie audytu zewnętrznego?Przyznam szczerze,że teraz po kilku latach pracy w EFS,niczemu się nie dziwię….Z jednego się cieszę Adela,idzie wiosna..
pozdrawiam
Ryszard

Zdjęcie profilowe Ewelina Nasiadka 
Participant

U nas koszt projektu ZPORR ponad 80mln zł, koszt audytu 20.000, najwyższa oferta 57.000 zł.

Participant

Do rzeczy..Projekt wartośc 950 tys,koszt audytu po przetargu- 12 tys.Cena usługi, metodyka audytu plus doświadczenie wykonawcy- kryteria.
Oceniam wykonanie pracy jako poprawne,zespól składał sie zarówno z aw jak i biegłego..
pozdr
Ryszard

Zdjęcie profilowe Łukasz Piotrowski 
Participant

Ciekawy jestem jak ocenisz która metodyka jest lepsza, co weźmiesz pod uwagę

Zdjęcie profilowe Łukasz Piotrowski 
Participant

albo doświadczenie, również nie jest kruterium obiektywnym, a co jeżeli firma z duzą rotacją personelu wykazuje doświadczenie… a audytorzy realizujące wykazne audyty juz dawno tam nie pracują, a firma na audyt pośle nowicjuszy…(znam takie sytuacje)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)

Musisz być zalogowany aby dodać temat.