Participant

Proszę o pomoc czy z paragrafu 6060 dla jednostek budżetowych mogą być realizowane wydatki poniżej 3,500 zł( np. na zakup zestawu komputerowego za 2.800 zł) Czy ten wydatek nie powinien być z 4210?

Participant

Witam!
Wg mnie środki trwałe o wartości poniżej 3.500 zł. powinny zostać wydatkowane z par. 4210
Pozdrawiam

Participant

Nie konkretyzujesz w pytaniu, o jaki przypadek chodzi i w jakiej instytucji. Sama wartośc nie zawsze jest miernikiem. Jesli przy planowaniu budżetu umieszcza się zadanie inwestycyjne (oczywiscie nie mam na myśli inwestycji w świetle uor) polegające na zakupie komputerów do jednostki, to mimo pojedynczej wartości „poniżej lub równej” 3.500 zł, to moim zdaniem zakup jest w całosci inwestycją. Przy pojedynczym zakupie dałabym 4210.

Participant

Dzięki za komentarze, znalazłam wyjaśnienie Ministerstwa Finansów że jeżeli wartość zakupu nie przekracza 3 500 zł to należy zaliczyć do wydatków bieżących.

Participant

Faktycznie może tak być jak opisała jama. Miałem podobny przypadek. Pozdrawiam.

Participant

Zapraszam do udziału w Grupie Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-Doradczych na tym Portalu oraz do Grupy Fundacja Edmunda J. Saundersa – FEJS.

Participant

Zapraszam do udziału w Grupie Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-Doradczych na tym Portalu,

do Grupy Fundacja Edmunda J. Saundersa – FEJS oraz

do Grupy The Institute for Internal Controls, Poland Chapter – IIC Polska.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

Musisz być zalogowany aby dodać temat.