Umowa Partnerska z ACFE POLSKA – Poland Chapter 183

Umowa Partnerska z ACFE POLSKA – Poland Chapter 183

ACFE logo - Poland Chapter #183 ACFE   logo

 

 

ACFE POLSKA – Poland Chapter 183 – Partnerem Audyt.Net  

Z wielką przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy partnerskiej ze Stowarzyszeniem Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji będącym – polskim oddziałem The Association of Certified Fraud Examiners – ACFE Poland Chapter #183!

W ramach realizowanej współpracy będziemy wspierać ACFE w działaniach statutowych oraz promocji działań Stowarzyszenia.

 

 

ACFE logo - Poland Chapter #183 ACFE

Priorytetowe zadania ACFE POLSKA (Poland Chapter #183):

Stowarzyszenie promuje edukację oraz pomoc w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w zakresie powiązanych ze sobą dziedzin audytu, zapobiegania i wykrywania korupcji, przestępstw i nadużyć gospodarczych w sektorze publicznym i prywatnym.

Stowarzyszenie ułatwia swobodną wymianę wiedzy o metodach i technikach zapobiegania i wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych i finansowych, a także o problemach napotkanych przez członków Stowarzyszenia w związku z realizacją celów Stowarzyszenia.

Promuje wymianę informacji pomiędzy członkami Stowarzyszenia, służącą bieżącemu uaktualnieniu ich wiedzy na temat wydarzeń związanych z działalnością antykorupcyjną i przestępstwami gospodarczymi, które mogłyby być przydatne dla członków, ich pracodawców oraz zleceniodawców.

Celem Stowarzyszenia jest także upowszechnianie wśród kierowników organizacji, księgowych, audytorów, kontrolerów i innych pracowników wiedzy na temat konieczności stosowania odpowiednich systemów kontroli dla efektywnego zapobiegania i wczesnego wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych.

Organizacja podejmuje również działania na rzecz  promocji norm i standardów środowiskowych, bądź zawodowych dotyczących prowadzenia badań oraz świadczenia usług doradczych w dziedzinie zapobiegania i wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych.

ACFE POLSKA współpracuje i współdziała z administracją państwową, jednostkami gospodarczymi, organizacjami społecznymi i innymi instytucjami, w szczególności w zakresie:

 • opiniowania uregulowań prawnych i przepisów w zakresie zapobiegania i wykrywania korupcji, przestępstw i nadużyć gospodarczych,
 • opiniowania opracowań periodycznych dotyczących zapobiegania i wykrywania korupcji, przestępstw i nadużyć gospodarczych.

 

Pełne dane i informacja o ACFE POLSKA w naszym portalu:
>> ACFE POLSKA – Poland Chapter 183 <<

 

 

7 COMMENTS

 1. Jako sobą która wprowadziła ACFE do Polski i założyła pierwszy ACFE Chapter w Polsce i była pierwszym Prezesem tej organizacji, mam coś do powiedzenia na ten temat.

  Dziwi mnie, że w opisie: „Priorytetowe zadania ACFE POLSKA (Poland Chapter #183)” nie ma ani słowa o promowaniu misji ACFE w Polsce i zdobycia nowych, polski CFE. Niestety, od półtora roku nie przybył polski CFE do tego Chapteru.

  Właściwie nic dziwnego, jeśli wiemy czemu służy obecny „chapter ACFE” w Polsce …

   
 2. Nic nie widać ani nie słuchać o tym Chapterze oprócz tego, że promuje ewenty komercyjne pewnej firmy … Natomiast obecnie rośnie popularność i rozpoznawalność innych międzynarodowych organizacji antyfraudowskich w Polsce jak na przykład: ACFS – Association of Certified Fraud Specialists, która przyznaje desygnację Certified Fraud Specialist – CFS, oraz IAFCI i ACFCS, które specjalizują się w fraudach finansowych.
  ACFS rozpocznie swoją aktywną działalność w Polsce już we wrześniu, 2016.
  Osobiście jestem Członkiem ACFS (od dawna) i IAFCI
  Więcej wiadomości w krótce.

   
 3. Mogę potwierdzić, że nic się nie dzieje z tą obecnością ACFE w Polsce. Na Walnym było z 5 członków a nawet jeden z członków zarządu już zrezygnował. Obecnie ten Chapter (#184?) jedynie służy promowaniu szkoleń czy konferencji PIKW a nic nie robi aby promować działalność ACFE w Polsce. Oprócz tego jest to martwą organizacją i żaden szanujący się CFE nie należy do niej i nie chce z nią mieć nic wspólnego. Aby ACFE odżyło w Polsce musi się uniezależnić od obecnych osób nią kierujących i powiązać się z jakąś znaczącą, respektowaną organizacją.

   
 4. Należy całkowicie ignorować te negatywne klikanie zorganizowane przez ‚bogbina’, który jest nam znany. Że to jest nieuczciwa, zorganizowana nagonka widać wyraźnie po tym, że wszystkie te kliknięcia są wykonywane jedno po drugim, czyli najwyraźniej NIE są to opinie prawdziwych Członków/Użytkowników tego portalu.
  Administrator Audyt.net powinien zbadać ta sprawę gdyż z pewnością jest to niezgodne z Regulaminem.

   
  • Ja codzienne jestem na tym partnerskim portalu, gdyż kilka tematów mnie ciekawi, nawet coś takiego jak „Myśli dnia” oprócz tego jestem w ogóle bardzo aktywy w mediach społecznościowych. Jednak ‚bogbin’ mimo, że mniej pisze ode mnie to jednak więcej, częściej ode mnie wchodzi na ten portal …
   Kto jest więc „jedyny prawdziwy członek/użytkownik” tego portalu?

    

Leave a Reply