niedziela, 21 lipca, 2024
Strona główna Artykuły Audyt teleinformatyczny

Audyt teleinformatyczny

Szkolenie przeznaczone jest dla audytorów, administratorów bezpieczeństwa informacji oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne.
Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom metodyki audytu IT:

– Omówienie zagrożeń związanych z przetwarzaniem danych.
– Zapoznanie z metodami ochrony zasobów teleinformatycznych
– Przedstawienie metod testowania i oceny zabezpieczeń teleinformatycznych.

Szkolenie przeznaczone jest dla audytorów oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne. Uczestnicy szkolenia zapoznają się aspektami ochrony danych, metodyką audytu teleinformatycznego z uwzględnieniem jego kluczowej roli w elementach bezpieczeństwa teleinformatycznego. Omówiony zostanie również aspekt audytu legalności jako składowy audytu teleinformatycznego.
Na praktyczny charakter szkolenia składają się wykłady, prezentacje, panel dyskusyjny.

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego noclegu, poprzedzającego szkolenie, w kwocie 100 zł (wraz ze śniadaniem).


Koszt udziału jednej osoby w szkoleniu wynosi 950 zł. Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, serwis kawowy oraz komplet materiałów szkoleniowych. Dla przedstawicieli sektora publicznego oferujemy 10% rabat od ceny, 20% dla min. 2 osób z jednej jednostki oraz rabat 100 zł w przypadku udziału w szkoleniu bez zakwaterowania.


Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie uczestnictwa na załączonym formularzu, poprzez przesłanie go faksem na numer 0-33 487-68-28 do dnia 5 grudnia 2007. Opłatę za szkolenie natomiast należy uiścić do dnia 5 grudnia 2007 poprzez wpłatę na konto: BPH 65 1060 0076 0000 3260 0072 1108.


AGENDA SZKOLENIA
Pierwszy dzień

9:30 – 10:30

Rejestracja

10:30 – 12:00


Zasoby firmy i proces ich kontroli w aspekcie ochrony danych. Audyt jako kluczowy element bezpieczeństwa teleinformatycznego.


12:00 – 12:15


Przerwa kawowa


12:15 – 13:00


Przygotowanie i metodyka przeprowadzania audytu teleinformatycznego.


13:00 – 13:45


Obiad


13:45 – 15:30


Przygotowanie i metodyka przeprowadzania audytu teleinformatycznego.
Audyt legalności jako składowa audytu teleinformatycznego


15:30 – 15:45


Przerwa kawowa


15:45 – 18:00


Ocena bezpieczeństwa fizycznego infrastruktury IT. Analiza stanowisk pracy, serwerowni i punktów dystrybucyjnych.


18:30


Kolacja


Drugi dzień


8:00 – 8:30


Śniadanie


8:30 – 10:30


Ocena bezpieczeństwa fizycznego infrastruktury IT. Analiza stanowisk pracy, serwerowni i punktów dystrybucyjnych – c.d.


Ocena bezpieczeństwa przetwarzania danych. Bezpieczeństwo systemów i aplikacji


10:45 – 11:00


Przerwa kawowa


11:15 – 12:45


Ocena bezpieczeństwa przetwarzania danych. Bezpieczeństwo systemów i aplikacji c.d.


Test sprawdzający


12:45 – 13:45


Obiad


13:45 – 15:15


Omówienie wybranych metod działania hackerów.Przykładowy audyt legalności oprogramowania


15:15 – 15:30


Zakończenie (omówienie wyników testu, rozdanie zaświadczeń)Mapka schematów dojazdu liniami PKP do Zakopanego:


Opłata za 1 osobę: • 950 zł (sektor prywatny)
 • 855 zł (sektor publiczny – 10% upustu)
 • 760 zł (min 2 osoby z Jednostki – 20% upustu)

Cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, nocleg w pokojach dwuosobowych z wyżywieniem (śniadanie, obiady, kolacja i serwis kawowy)


Opcja bez zakwaterowania: • 850 zł (sektor prywatny – rabat 100 zł)
 • 755 zł (sektor publiczny – rabat 100 zł)
 • 660 zł (min. 2 osoby z Jednostki – rabat 100 zł)

Opcje dodatkowe: • 100 zł – dodatkowy nocleg (informację należy zaznaczyć na formularzu zgłoszeniowym)

Pliki do pobrania


Poprzedni artykułDecyzje przed końcem roku
Następny artykułAudytor Wewnętrzny
PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

4 KOMENTARZE

 1. Dlaczego to szkolenie jest w Zakopanem? Ja wiem, że miejsce piękne, ale niestety jest to też utrudnienie, gdyż trzeba automatycznie rezerwować dodatkowy czas na dojazd np. z Poznania. Czy nie lepsza jest Wawa, Łódź?

  • Witam.
   Poniekąd odpowiedź na Pana pytanie zawarta jest w Pana wypowiedzi.Zdecydowaliśmy się bowiem na organizację szkolenia w hotelu Gromada, gdyż jest on położony w ścisłym centrum Zakopanego, przy samych Krupówkach.Stwarza to możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu przez Uczestników naszego szkolenia.Dużą rolę odgrywa także standard wyposażenia oraz poziom usług jakie można zastać w samym hotelu. Trudno natomiast nie zgodzić się z faktem, iż w zależności od miejsca zamieszkania dojazd zabiera mniej lub więcej czasu.Proszę jednak zwrócić uwagę, iż firma Audyt.Net stara się organizować szkolenia we wszystkich rejonach naszego kraju.I tak w poniedziałek (12 listopada) w Toruniu rozpoczyna się szkolenie nt. systemu okresowych ocen pracowniczych natomiast kolejne szkolenie IT pt.”System zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z wymaganiami normy ISO/IEC 27001:2005″ odbędzie się we Wrocławiu.Mimo, iż dokładna informacja o tym szkoleniu pojawi się w serwisie dopiero początkiem przyszłego tygodnia (12-13 lisotpada) już dziś wszystkich Państwa bardzo serdecznie na nie zapraszamy.

  • Sorki,ale kto bedzie prowadzil szkolenie? jak czytam inne ogloszenia o ciekawych szkoleniach,to zawsze podaja kto wyklada,kim jest.Pytam dlatego,ze szefowa mojej firmy życzy sobie takiej info..
   janeczek

   • Szanowni Państwo.
    Nazwisk naszych Wykładowców nie ujawniamy celowo, co oczywiście nie oznacza, że są one tajne.Staramy się bowiem aby nasze szkolenia były rozpoznawalne ze względu na ich wysoki poziom merytoryczny a nie poprzez nazwiska osób prowadzących.Pełne informacje o Trenerach (również ich kwalifikacje) przekazujemy zainteresowanym osobom indywidualnie drogą mail”ową.Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o kontakt:
    it@audyt.net

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze