czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe o fin. publ. Brakuje kandydatów na urzędników

Brakuje kandydatów na urzędników

Tylko 700 osób wyraziło chęć uczestniczenia w tegorocznym postępowaniu kwalifikacyjnym umożliwiającym zostanie urzędnikiem mianowanym służby cywilnej.


Zgłoszenia do postępowania kwalifikacyjnego, zwanego też egzaminem na urzędnika mianowanego, Urząd Służby Cywilnej przyjmuje do końca maja. Do piątku zgłosiło się jednak tylko 700 osób. W ubiegłym roku o tej porze było już ponad 2000 wniosków, a w sumie zgłoszenia nadesłało ponad 5100 osób.


– Zwykle największą liczbę wniosków dostawaliśmy tuż przed upływem terminu – tłumaczy Jan Pastwa, szef służby cywilnej. Dodaje, że w tym roku być może wiele osób czeka do ostatniej chwili, ponieważ do wniosku należy dołączyć dowód opłaty za egzamin. Osobom, które zrezygnują po 31 maja, opłata nie będzie zwracana. Koszt egzaminu wynosi 200 zł.


Według USC kolejną barierę stanowi wymóg bardzo dobrej znajomości przynajmniej jednego języka obcego. W tym roku do postępowania kwalifikacyjnego nie zostaną dopuszczone osoby, które posiadają certyfikat potwierdzający jego opanowanie na poziomie podstawowym. Zmiana ta została wprowadzona dopiero 27 grudnia i wielu chętnych miało za mało czasu na zdobycie wyższych certyfikatów. Pracownicy służby cywilnej, którzy wolą pozostać anonimowi, dodają, że wielu z nich do udziału w egzaminie tak naprawdę zniechęca sytuacja polityczna oraz zmiany – jakie już wprowadzono i jakie są planowane – w zasadach służby cywilnej.


Przez dwa ostatnie lata dostęp do wyższych stanowisk w sc, czyli dyrektorów generalnych, dyrektorów departamentów i ich zastępców, mieli praktycznie tylko (…)


Dalsza część artykułu: >>Gazeta Prawna<<

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze