sobota, 15 czerwca, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe Elita wśród menedżerów

Elita wśród menedżerów

Absolwenci studiów MBA, head hunterzy oraz doradcy zawodowi nie mają wątpliwości: ukończenie tych studiów to dobra, choć kosztowna inwestycja. Cenny jest dyplom uzyskany na dobrych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych uczelniach.


Podstawową wartością studiów Master of Business Administration (MBA), oprócz wiedzy teoretycznej, jest możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami kursu, poznawania tzw. case studies, na których opierają się te studia. Dlatego w związku z nauką ważne są doświadczenia zawodowe uczestników. Grupa słuchaczy jednej edycji kursu budowana jest właśnie z uwzględnieniem praktyki- stażu pracy czy branży, w jakiej pracują słuchacze.


Wiedzą lepiej, bo z praktyki


Dla podnoszenia kwalifikacji, rozwoju ważna jest właśnie możliwość uczenia się poza środowiskiem pracy oraz gronem osób, z którymi na co dzień ma się do czynienia. Na studiach MBA mają szanse spotkać się osoby pracujące w różnych sektorach gospodarki: finansowym, bankowym, lotniczym, rolnym, farmaceutycznym, badań i rozwoju, z wielkich przedsiębiorstw korporacyjnych czy firm średniej i małej wielkości firm.


– Ciekawa i bardzo przydatna w zawodowym życiu jest wiedza dotycząca błędów popełnionych w zarządzaniu przedsiębiorstwami różnych branż, sposobów wychodzenia z kryzysów i dyskusja o tym – mówi Tomasz Szymczak, absolwent MBA na Uniwersytecie Dunajskim w Austrii i prezes firmy Warsaw Airport Services.


Konkurentów ciągle mało


– Posiadanie dyplomu MBA jest w Polsce popularne, choć ciągle nie jest powszechne. Dlatego też ciągle ma dużą wartość, jest ważnym atutem podczas rekrutacji – mówi Izabella Iracka, dyrektor firmy doradztwa personalnego Personality.


Jednak coraz częściej pracodawcy biorą pod uwagę nie tylko samo posiadanie dyplomu, ale dotychczasowy przebieg wykształcenia i zatrudnienia. Absolwenci MBA to osoby przykładające wagę do swojego wykształcenia – oczytane, myślące, wyciągające wnioski z przeczytanej literatury, własnych i cudzych doświadczeń – mówi menedżer średniej wielkości firmy.


Dyplom MBA jest znakomitą przepustką do kariery nie tylko w Polsce, ale i innych krajach. Kwalifikacje, jakie dają te studia (…)


Dalsza część artykułu: >>Gazeta Prawna<<

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze