piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Pomoc dot. dsysyplina sprawozdawczość

Home Forum Sektory Samorządy Pomoc dot. dsysyplina sprawozdawczość Odpowiedz na: Pomoc dot. dsysyplina sprawozdawczość

#10110
jadtra
Uczestnik

Ponieważ nieprawidłowości ciągną się od VI 2005.
Jednostka dokonywała płatności za zadanie zlecone ze środków własnych i odwrotnie. Później korekty były zbiorcze, a dokument korygujący miał za każdym razem taką treść”Zapis techniczny” ale czego dotyczył” na prawdę trudno dojść.
Sprawdzenie wszystkiego jest b. pracochłonne. Nie jest to już moja rola.
Deklaracje zus-owskie są prawidłowe bo są robione zbiorczo, ale już później w rozbiciu na zadanie zlecone i własne są niezgodniości – a korekty na (+) w kolejnym miesiącu na (-) są tak opisane „Zapis techniczny”.
Na koniec roku jak się okazałąo, że wydatki ze środków były niższe niz wpłynęły środki , to księgowa utworzyła paragraf nie dot. jej działalności i z niego zapisami tzw. „Technicznymi” poprzenosiła środki itd.
Aż głowa boli.
Rozlicznie po dowodach zlecenia było prawidłowe, ale po księgowaniach 😯 w tzw. „cały świat” kobieta nie mogłą sobie z tym poradzić i zrezygnowano z jej usług.

I nadal mam pytanie – czy w takiej sytuacji można coś dać na dyscyplinę f.p. mam rozbieżności pomiędzy sprawozdaniem na 31.12.2005r. a zapisami na kontach syntetycznych. Jeszcze nie mam tych dowodów – wyjaśnienia w toku.
Co audytorzy na to . Proszę o Wasze uwagi.