czwartek, 17 czerwca, 2021

Odpowiedz na: delegacja w sobotę!

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna delegacja w sobotę! Odpowiedz na: delegacja w sobotę!

#10205
meg
Uczestnik

[QUOTE BY= podhale] Dodam, iz pracownik, o którym mowa, wykonuje w trakcie delegacji sobotniej zadania służbowe zlecone przez pracodawcę. ja osobiście nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek konkretnej podtsawy prawnej, pozalającej zająć jednoznaczne stanowisko.[/QUOTE]

Bo konkretnej podstawy prawnej nie znajdziej.Wsród komentatorów prawa panują rozbieżne poglady. Jednak w większości , zgodnie z ustaloną praktyką, czas podróży służbowej nie jest wliczany do czasu pracy, jeżeli podróż służbowa przypada poza godzinami pracya pracownik w czasie tej podrózy nie swiadczy pracy. Zdobywanie wyższych kwalifikacji jest obowiązkiem pracownika a obowiązkiem pracodawcy jest umożliwienie mu tego.
A jeśli chodzi o prace zlecona pracownikowi w sobote (czyli ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy) to ma zastosowanie Art.151 parag. 1 pkt2 (szczególne potrzeby pracodawcy) i w związku z tym art. 151 jeden i 152 dwa.

Pozdrawiam