niedziela, 24 stycznia, 2021

Odpowiedz na: dostęp do akt osobowych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna dostęp do akt osobowych Odpowiedz na: dostęp do akt osobowych

#10249
mareksp
Uczestnik

Myślę, że dobrym sposobem byłoby pisemne zwrócenie się do kadrowej o udostępnienie informacji zawartych w aktach osobowych w zwiazku z przeprowadzaniem zadania audytowego. Należałoby napisać co chcemy potwierdzić np. wykształcenie, wysokość wynagrodzenia lub informacje dotyczące zakresu czynności. Jeśli żądanych informacji będzie sporo i będzie musiała się napracować aby na podstawie akt je zgromadzić i udostępnić audytorowi, to na drugi raz najchętniej udostępni całość akt. Do tego tak będzie bezpieczniej, bo gdy udostępni akta, to jeszcze posądzi audytora że coś z nich zabrał albo komuś wygadał.
Jeśli nie udostępni żądanych w piśmie informacji, to mamy 2 wyjścia:
1. Piszemy do kierownika jednostki info o ograniczeniach przeprowadzania audytu związanych z odmową udostępnienia potrzebnych danych (zgodnie ze standardami).
2. Odpuszczamy sobie a tylko w sprawozdaniu z audytu piszemy o wyłączeniach z zakresu audytu spowodowanych ograniczeniami w dostepie do niezbędnych dokumentów.
Co wy na to?