czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: PILNE-ochrona danych osobowych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna PILNE-ochrona danych osobowych Odpowiedz na: PILNE-ochrona danych osobowych

#10343
sabcia
Uczestnik

faktycznie jeżeli przetwarzasz w trakcie pracy dane osobowe, powinnas miec takie upoważnienie.To nie ma nic wspólnego z informacjami niejawnymi.
U mnie wydawaniem upowaznien zajmuje się ABI. Ale w mojej jednostce przewtarza się mnóstwo danych osobowych. I praktycznie większość pracowników takie upoważnienie posiada. Ale jesli w twojej pracy nie macie dostępu do danych osobowych (nie sa traktowane tak na przykład dane przedsiębiorców), to chyba tylko w przypadku audytu w kadrach można od ciebie takowego wymagac.
Ale i tak nie wydaje mi się, żeby można było podważyc wyniki audytu. Najwyżej zarzucic kierownikowi jednostki nieprawidłowe działanie (nie wystawił upoważnien) a osobie wydajacej dane – bezprawne ich udostępnienie. Ale tobie? Żądać każdy może. Odpowiada ten, który wydaje. Ostatecznie jest to świetny dowód na brak mechanizmów kontrolnych:smile:))