środa, 5 maja, 2021

Odpowiedz na: kontrola faktur i rachunków pod względem zgodności z prawem zam.publ.

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna kontrola faktur i rachunków pod względem zgodności z prawem zam.publ. Odpowiedz na: kontrola faktur i rachunków pod względem zgodności z prawem zam.publ.

#10618
groszek
Uczestnik

Aniu masz rację jedynie w sytuacji, kiedy w jednostce ktoś inny odpowiada za zamówienia publiczne a ktoś inny przeprowadza kontrolę merytoryczną, bo wtedy jest większa przejrzystość oraz sprawdzalność takiego rachunku. 😀
Natomiast w małych jednostkach takich jak szkoła nie ma oddzielanych wydziałów zajmujących się zamówieniami publicznymi. Przeważnie jedna osoba jest odpowiedzialna i za kontrole merytoryczna i za przeprowadzenie postępowania przetargowego (przygotowanie odpowiednich materiałów). W takiej sytuacji nie ma wymogu oddzielnej pieczątki potwierdzającej kontrole pod względem prawa zamówień publicznych. Ponadto u nas były kontrole z NIK i z RIO i nie wymagały oddzielnej pieczątki potwierdzającej kontrole pod względem zamówień publicznych. Wyrobienie natomiast takiej pieczątki i stosowanie jej upraszcza kontrolę i kontrolujący nie musi dopytywać w sprawach wątpliwych czy brano pod uwagę prawo zamówień publicznych.
Pozdrawiam 😛