sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Gospodarka ilościowo-wartościowa i magazynowa

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Gospodarka ilościowo-wartościowa i magazynowa Odpowiedz na: Gospodarka ilościowo-wartościowa i magazynowa

#11124
andrzejm
Uczestnik

Witam. Na koniec miesiąca jest uzgadniane u mnie konto 300 pomiędzy F-K i ewidencją ilościowo-wartościową i wszystkie nieścisłości są wyjaśniane. Także w kwestii przychodów jest ok. Rozchód odbywa się co dekadę( mamy oddalone o 20 km drugi magazyn żywności na potrzeby jednostki pozostającej na naszym zaopatrzeniu logistycznym i finansowym)ale jest on weryfikowany na koniec każdego miesiąca, a w jednostce jest to kwestia tego samego dnia lub kilku dni( jak w międzyczasie są dni wolne od pracy). Tu też na koniec miesiąca jest uzgadniany stan ilościowy ze stanem wynikającym z ewidencji ilościowo-wartościowej.To sprawdziłem. Nie mam jednak żadnych przepisów które regulują jak powinna być zorganizowana gospodarka materiałowa oraz zabezpieczenie mienia jak i sposób przekazania odpowiedzialności za powierzone mienie w przypadku gdy podlega ono ciągłej rotacji i dotyczy tylko jednej osoby na stanowisku magazynier. Czy przepisy wynikające z Kodeksu Pracy w tym względzie są wystarczające i wyczerpują ten temat? Tam nie mówi się o szczególnych warunkach powierzania odpowiedzialności takiej osobie. Jest tak tylko przy współodpowiedzialności( chodzi o kwity i umowy o odpowiedzialności materialnej) Dziękuję i pozdrawiam.