sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Zmiana planu i programu

Home Forum Sektory Samorządy Zmiana planu i programu Odpowiedz na: Zmiana planu i programu

#11367
Anonim
Nieaktywny

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Przyznaję, bardzo pomocne na przyszłość. Z tym ,że w planie określona jest ilość dni na każde zadanie (ja też nie wskazuję dat realizacji zadania), zarząd zatwierdza plan w takiej postaci, więc jeżeli chcę dodać trochę dni na napisanie sprawozdania, to pomyślałam, że muszę się do nich zwrócić o zgodę. Jeżeli natomiast, kosztem ogranizcenia czasu na czynności organizacyjne, termin ulegnie przesunięciu, to nie muszę ich zawiadamiać, bo de facto ilość dni przeznaczone na zadanie się nie zmieni. Tylko nie wiem co mam napisać w notatce służbowej, uzasadniającej przesunięcie zadania i poświęcenie „oficjalnie” czasu na czynności organizacyjne (ale tak myślę, że chyba nie warto kłamać w tym przypadku, no bo niby z jakiego powodu 😕 )
Ewentualnie mogę nic nie robić tylko napisać w sprawozdaniu, iż przyczyną przdłużenia zadania był problem z uzyskiwaniem na czas odpowiednich dokumentów. I sprawa się wyda. No bo przecież z planowanych dni i tych zrealizowanych naprawdę, trzeba się w sprawozdaniu wytłumaczyć w punkcie „termin wykonania zadania” (dlaczego w programie jest taki, a naprawdę jest inny).
Pytanie podstawowe brzmi: Czy muszę pytać zarząd (albo chociażby przewodniczącego – starostę) o zgodę na zwiększenie ilości dni przeznaczonych na zadanie czy poprostu samowolnie je zwiększyć i potem się wytłumaczyć w sprawozdaniu z audytu?

Pozdarwiam