piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Stosowanie NIP dla śrdoków pochądzących z budżetu Unii Europejskiej

Home Forum Sektory Samorządy Stosowanie NIP dla śrdoków pochądzących z budżetu Unii Europejskiej Odpowiedz na: Stosowanie NIP dla śrdoków pochądzących z budżetu Unii Europejskiej

#11434
kules
Uczestnik

jak ostatnio realizowałem projekt unijny – w ubiegłym roku – to dla pewności zapytałem o to w UWojewódzkim i powiedzieli, że będzie im obojętne jakie będą nipy i czy faktura wystawiona będzie na Powiat czy na Starostwo. Pytałem bo wiem z doświadczenia, że faktury często wystawiane sa na starostwo a nie na powiat. Przyjmowali w rozliczeniu i takie i takie faktury i nie było problemu – ale teraz może mają jakieś wytyczne jednolite i nie zależy ta kwestia od uznania konkretnego UW. Nie wiem jak jest obecnie niestety bo od dłuższego czasu nie robię już w środkach unijnych.
Niemniej jednak zawsze starałem się przypilnować żeby faktura była na powiat i nip był też powiatu i nigdy mi nikt tego nie zakwestionował a robiłem różne projekty z różnych źródeł finansowania.