środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Zalecenia pokontrolne

Home Forum Sektory Samorządy Zalecenia pokontrolne Odpowiedz na: Zalecenia pokontrolne

#11632
jadtra
Uczestnik

Cześć
Zapecenia pokontrolne daje np. prezydent, starosta – ten kto zleca kontrolę.
Wykonanie tych zaleceń było podpisane więc przez np. Prezydenta.
Teraz napisz chyba „notatkę” z przeprowadzonej rekontroli – nie wiem jak u ciebie nazywa si.ę ten dokument.
Taką notatkę dajesz do podpisania tym kierownikom jednostek u których byłaś na rekontroli.
Ponieważ zalecenia pokontrolne nie zostały wykonane – kierownicy tych jednostek MUSZĄ dać ci na piśmie informację o : niewykonaniu lub wykonaniu w części zaleceń pokontrolnych z podaniem przyczyny dlaczego nie zmieścili się w wyznaczonym terminie 31 maja. W piśmie tym mają podać przewidywany przez nich termin wykonania tych zaleceń tj. założenia nowej ewidencji środków trwałych.

Jak będziesz miała te pisma to wtedy : notatkę pokontrolną wraz z tymi pismami jako załączniki (kserokopie) dajesz Prezydentowi, Staroście… (temu kto zlecił kontrolę).

Jednocześnie opracowujesz pismo od np. Prezydenta kierowane do tych kierowników jednostek , którzy nie wykonali zaleceń i podajesz nowy termin. jezeli były rażące ❗ uchybienia – straszysz….. karą (tak też mogło się zdarzyć).

Ja miałam podobny przypadek, ale kierownik z główna księgową podali po prostu datę realną i wykonali zalecenia. Myślę, że nie ma co się denerwować. Jest to bardzo pracochłona praca i jak piszesz były tam zmiany organizacyjne.

W zaleceniach pokontrolnych staram się uzgadniać termi ich wykonania. Teraz mam np. jescze raz ksigowanie 2005r. ❗ Myslałam i skarbnik, ze zrobią to szybko ale są prace bieżące, a księgowe mają rodziny ważne aby było : zrobione niezwłocznie i poprawnie

Trzymaj się Napisz jak to załatwiłaś. Pozdrawiam adytorka.