czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pomoc niepełnosprawnym

Home Forum Sektory Samorządy pomoc niepełnosprawnym Odpowiedz na: pomoc niepełnosprawnym

#11639
jadtra
Uczestnik

Ta informacja o inspektorze wydziału architektury posiadającym stosowne kwalifikacje do oceny tego typu wniosków np. likwidacja barier architektonicznych SUPERR- rozumię że ma on to w zakresie swoich obowiązków ❓

Jak wyglada podległość tej osoby – chodzi mi o dostarczanie wniosków do oceny przez inspektora (kosztorys) i czy on uczestniczy w jakiejś wizji u wnioskującego np. w jego mieszkaniu gdzie przed projektem i po wykorzystaniu środków ❓ Chodzi mi o zachowanie terminowości oraz procedury obiegu tych dokumentów .
W moim powiecie wydz. architektury jest w Starostwie, a komórka PFRON-u w Powiat. Centr. Pomoc.Rodzinie

Komisja udaje się do np. mieszkania wnioskującego stwierdzając zasadność wniosku i ten „fachowiec” „cos notuje” , następnie akceptuje projekt likwidacji tych barier lub w trakcie wizji już stwierdza, że np można daną rzecz zastąpić inną dużo tańszą (która jest ze słabego materiału i nie ma atestu, a on uważa że to jest prawidłowe.
To może brzmi niewiarygodnie, ale takie były i nadal są uwagi .

Rozwiązanie u ciebie b. mi się podoba ale muszę być do tego dobrze przygotowana.

Jezeli chodzi o dyr. – jet ok, ale pracuje krótko.
Miłego weekendu – życzę ciepełka