środa, 14 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego

Home Forum Sektory Samorządy realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego Odpowiedz na: realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego

Anonim
Nieaktywny

Witam
Co prawda, ja nie robiłam dokładnie takiego audytu, ale generalnie analizowałam cały proces inwestycyjny pod kątem zgodności z aktami wewnętrznymi (właśnie z takimi o jakich wspominasz), prawem budowlanym, zamówieniami publicznymi, podział kompetencji, obieg dokumentów finansowo-księgowych. Myślę, że w Twoim zadaniu można by było przejść od ogółu do szczegółu. Zbadać:
– kto jest odpowiedzialny za tworzenie takiego planu,
– procedury jego aktualizacji,
– na jakiej podstawie określa się wartość szacunkową.
– czy środki w budżecie są zabezpieczone,
– jakie są kryteria przyjęcia danej inwestycji do realizacji w danym roku, kto o tym decyduje?
A tak naprawdę zbadałabym to samo, co i u mnie. Najpierw wszystkie procedury dotyczące realizacji inwestycji (np.regulamin zamówień publicznych, obieg dokumentów, zwłaszcza faktur), a potem wybrałabym jakieś konkretne zrealizowane inwestycje (biorąc pod uwagę stan zakończenia, wartość całkowitą itp.) i na ich przykładzie sprawdziła funkcjonowanie systemu.
Albo podzieliłabym zadanie na obszary np. spełnianie wymogów z prawa budowlanego (o ile oczywiście takie będziesz sprawdzała), przygotowanie i realizacjia zamówień publicznych, odbiór inwestycji, rozliczenie inwestycji, terminowość inwestyji. Po wyznaczeniu obszarów, do każdego z nich sprawdziłabym kilka inwestycji i wyszłoby, czy jest dobrze czy nie.

Ale się rozpisałam.Nie wiem czy cokolwiek Ci to pomoże, ale zawsze to coś… 😕

Poza tym zadanie, o którym piszesz – wydaje mi się, że jest bardzo rozległe i tak naprawdę wszystko można pod to podpiąć.

Poczekamy, zobaczymy, co inni powiedzą. 😀
Pozdrawiam