środa, 19 maja, 2021

Odpowiedz na: realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego

Home Forum Sektory Samorządy realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego Odpowiedz na: realizacja zadań z wieloletniego programu inwestycyjnego

#11755
Anonim
Nieaktywny

Jak jest coś niezgodnego z ustawą – to wtedy zamieniam się błyskawicznie w kontrolera 🙂 i poprostu wskazuję nieprawidłowości. Poprzez ich wskazanie, również przyczyniam się do usprawnienia działalności, bo dana komórka nie będzie w przyszłości (miejmy nadzieję) powtarzała błędów – a nuż żyli do tej pory w nieświadomości 😉 .
U mnie w tym zadaniu dwa razy dochodziło do zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy z powodu niekorzystnych warunków atmosefrycznych (roboty budowlane). Wystąpienie tego zjawiska nie było w żaden sposób udokumentowane. Ponadto aneksy nie były konsultowane z radcą prawnym. Dlatego oprócz wskazania nieprawidłowości samej w spobie, zaleciłam, aby na przyszłość dokumentować wystąpienie przyczyny zmiany, jak również konsultować wszystkie zmiany umów z radcą prawnym (jako kolejnym ogniwem systemu kontroli wewnętrznej). I tym samym konieczna była zmiana regulaminu udzielania zamówień publicznych w jednostce, aby uwzględnić radcę prawnego w całym procesie. I tyle….
Niestety, czasami nasza rola sprowadza się w niektórych przypadach do kontroli. Ale ja tłumaczę to w sposób, o którym pisałam na samym początku. Niestety nie możemy uniknąć w niektórych zadaniach wyłącznie wskazania nieprawidłowości, ale przecież na tej podstawie ludzie się uczą (czasami opornie, ale jednak 😉 )

A jeżeli postępowanie jest zgodne z ustawą, to znaczy dla mnie, że system kontroli jest sprawny i należy się tylko cieszyć…