czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: zoz_moder

Home Forum Organizacje AW zoz_moder Odpowiedz na: zoz_moder

#11784
tamara
Uczestnik

Witam wszystkich,
Może ktoś pomoże mi wyjasnić pewną kwestię opisaną poniżej. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
Zgodnie z art. 32g ust. 3 w zw. z ust. 5 i 6 „czas pracy pracowników fizykoterapii, jeżeli do ich podstawowych obowiązków należy kontrolowanie techniki stosowanych zabiegów lub samodzielne wykonywanie zabiegów nie moze przekraczać 5 godzin na dobe i przecietnie 26,15 na tydzień” Ust. 6: w ramach tygodniowej normy czasu pracy (czyli 7,35) pracownikom posiadającym wyższe wykształc. …, a także instruktorom gimnastyki leczniczej ze srednim wykształceniem w zakresie wych. fiz. prowadzącym zajęcia z zakresu kinezyterapii, przysługuje 6 godzin na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i na przygotowanie się do tych zajęć”. Tyle przepisy. Moje ustalenia:
1) Pracownicy na fizykoterapii pracują 5h/ dobę – zgodnie z przepisami.
2) Pozostali pracownicy 7,35, ale wykorzystuja też 6 h / tydzień na podnoszenie kwalifikacji itp…., ale w kartach ewidencji czasu pracy, ani w zadnej innej ewidencji nie jest to zapisywane
3) Czy wszystkim pracownikom przysługuje czas na dokształacanie – tym pracującym przy lecz. prądem, diatermiach, solux (to zakres fizykoterapii), kąpiele (zakres hydroterapii) itp.?
I co Wy na to? Moze ktos mi coś podpowie?
Pozdrawiam