czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Audyt w powiecie

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w powiecie Odpowiedz na: Audyt w powiecie

#11867
dorotab
Uczestnik

Cześć. Dokonując analizy ryzyka w poszczególnych jego obszarach traktuję jednostki organizacyjna na równi ze starostwem. I tak np. w obszarze ryzyka „zamówienia publiczne” audytowałam Starostwo i wybrane jednostki w jednym zadaniu. Podporządkowywuję jednostki do obszarów audytu i ryzyka a nie przedmiotowe obszary do jednostek. Może niezbyt to jasne. 😯
Co do audytu w zozach. Osobiście mam watpliwości. Na razie robiłam audyt w zakresie nadzoru nad tymi jednostkami. Pokusiłam się nawet o napisanie w tej sprawie do /jeszcze wtedy/ Głównego Inspektora Audytu wewnętrznego. Odpowiedziano, iż po przekroczeniu „progowej” kwoty przychodów lub wydatków audyt wewnetrzny prowadzi sie w calej jednostce, w tym podległych jej jednostkach organizacyjnych przez audytora zatrudnionego w starostwie, chyba, że jednostki te samodzielnie przekroczą przedmiotowe kwoty. Czyli nic odkrywczego.
Dyskusja na temat audytu w szpitalach prowadzonego przez audytorów jst była już toczona na tym forum. Zdania były podzielone, z tego co pamiętam.
Co do preferowanego cyklu audytu w pełni się z Tobą zgadzam. U mnie jest 29 jednostek.