piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Audyt w powiecie

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w powiecie Odpowiedz na: Audyt w powiecie

#11925
wiolka
Uczestnik

Witajcie
Kilka dni temu sama zastanawiałam sie nad moim działaniem w tym temacie. Ja też pracuję w Starostwie, a audytem objęte jest jeszcze 20 powiatowych jednostek. Do opracowania planu rocznego podzieliłam cały obszar na dwie grupy tj. starostwo i jednostki organizacyjne. W każdej z grup wyodrebniłam obszary ryzyka i zadania. I dla każdej z grup oddzielnie dokonuję analizy ryzyka. Do planu na kolejny rok włączam obszary wg rankingu uzyskanych punktów.
Efektem takiego opracowywania planu jest fakt, iż na etapie planu rocznego – jeśli wyjdzie mi zadanie w naszych jednostkach – nie wiem jeszcze do których jednostek pójdę. Dopiero na etapie danego zadania dokonuję analizy ryzyka i wybieram jednostki do zadania.
Moje pierwsze zadanie w tym roku przeprowadzałam w dziesięciu jednostkach i w starostwie. W drugim konieczna jest oprócz analizy ryzyka dodatkowa selekcja, tak by w jednym roku nie „gnębić” wielokrotnie danej jednostki.
Ze stosowanego przeze mnie sposobu przeprowadzania zadań zadowolone jest moje kierownictwo, ma bowiem przeglad wszystkich jednostek w danym temacie. Dla mnie jednak jest to dość trudne, robię sprawozdania częściowe, potem zbiorcze itd.
Dlatego zastanawiałam sie nad zmianą sposobu opracowywania planu rocznego.
Pozdrawiam
Wiolka