piątek, 22 stycznia, 2021

Odpowiedz na: komisja rewizyjna

Home Forum Sektory Samorządy komisja rewizyjna Odpowiedz na: komisja rewizyjna

#11943
jadtra
Uczestnik

W moim powiecie właśnie tak jest jak pisał Romb – komisja rewizyjna wybiera tematy kontroli . Ich wykonanie przeprowadzane jest przez … uzależnione od tematu kontroli.
Niektóre kontrole wykonują sami członkowie komisji – zależy od ich merytorycznego przygotowania. U nas są sprawni/przygotowani dość dobrze radni.

Kontrola zlecona przez Komisje Rewizyjna
np. wykonana przez dyrektora PCPR i pracownika wydziału merytorycznego Starostwa u nas Wydział infrastruktury społecznej (tam podlega PCPR , DPS SPZOZ itd.)
Zlecenia tematu kontroli pismem Komisja Rewizyjna poprzez Przewodniczacego Rady Powiatu przekazuje Zarządowi .
Następnie przekazanie przeprowadzenia takiej kontroli na podsatawie Upoważnienia przekazuje : pracownikom/dyrektorom /itd, Zarząd Powiatu
Z kontroli jest przedstawiany protokół, który następnie przekazany jest na Zarzad najczęściej wraz z „projektem zaleceń” . Zalecenia zatwierdzone przez Zarząd są przekazywane kierownikowi/om jednostek kontrolowanych z podaniem terminu ich wykonania i przekazania zwrotnie informacji do Przewodniczącemu Zarządu kiedy i jak zostaną wykonane zalecenia.
Następnie Zarząd (najczęściej wydział merytoryczny to robi) przygotowuje materiał dla Komisji Rewizyjnej. Komisja na najbliższej sesji Rady Powiatu przedstawia wyniki z kontroli (wszystko zgodnie z procedurami przekazywania materiałów dla radnych) .
Długo to trwa , ale dział sprawnie.

Trochę może procedurę obiegu dokumentacji skróciłam