wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: podatek od nieruchomości

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe podatek od nieruchomości Odpowiedz na: podatek od nieruchomości

#12000
andrzejm
Uczestnik

Witam.Pomimo panującego przekonania o wzajemnej pomocy mój temat nie doczekał się odpowiedzi, ale może był to zbyt trudny temat ❓ W każdym razie proszę ponownie o pomoc w innej co prawda kwestii ale zbliżonej z tematem. W mojej jednostce upoważnionymi do podpisywania deklaracji podatkowych w zakresie podatków lokalnych(do samorządów) jest Szef(Kierownik jednostki) oraz Kierownik wydziału nieruchomości. Deklarację podatku od środków transportu podpisała zastępca Głównego Księgowego. Czy fakt ten traktować jako przekroczenie uprawnień a wydatek wynikający z powyższego faktu jako naruszenie dyscypliny finansów publicznych ❓ Drugie pytanie to bocznica kolejowa przechodzi przez tereny gminne, miasta, PKP oraz będące w naszym zarządzie. My płacimy podatek od nieruchomości tylko za część będącą w naszym zarządzie. Ja uważam, że powinniśmy płacić podatek za całość (zastanawiam się tylko czy za grunty będące we władaniu PKP, o ile ta nas nie obciąża zwrotem podatku powinniśmy płacić czy nie jesteśmy w tym przypadku też podatnikiem jako współużytkownicy pomimo nie wpisania nas do rejestru gruntu :question:smile:. Kierownik wydziału nieruchomości twierdzi, że nie może płacić podatku za grunty, które nie są w naszym zarządzie oraz nie ma podpisanych umów z użytkownikami (PKP, Urzędy, Zakłady Drogowe w przypadku przechodzenia torowiska przez drogi) Czy ma rację. Proszę o pomoc. Myślę, że moje pytanie nie zostanie tym razem bez żadnej odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę Wszystkim miłego dnia.Oczywiście w drugim pytaniu chodzi o podatek od nieruchomości za grunty zajęte pod bocznicę. 😀