wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: podatek od nieruchomości

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe podatek od nieruchomości Odpowiedz na: podatek od nieruchomości

#12006
andrzejm
Uczestnik

Bardzo przepraszam za ten „pretensjonalny”ton mojego poprzedniego postu, ale stanąłem nad problemem z którym nie potrafię sobie sam poradzić i tak zacząłem się zastanawiać, czy to forum nie jest czasami kółkiem zainteresowań samorządowców( do których nic nie mam) a jak ktoś jest z innej jsfp to się go ignoruje. Przepraszam poniosły mnie nerwy. Odpowiedź ZOSI pozwoliła mi przywrócić wiarę solidarność naszego audytorskiego kolektywu. Dzięki.
Jesteśmy Zarządem Infrastruktury – jednostką MON i tereny mamy oddane w zarząd lub użytkowanie. Za te tereny płacimy podatki, ale nie płacimy za tereny, które użytkujemy bezumownie a które są we władaniu gminy, miasta czy też PKP, przez które przebiega bocznica kolejowa. Kierownik wydziału upiera się, że jeżeli nie ma tego w zarządzie lub użyczeniu to nie może odprowadzać za te grunty podatku. W sprawie PKP to jest to spółka prawa handlowego i myślę, że to oni są podatnikiem a nas ewentualnie mogą obciążyć zapłaconym podatkiem o ile będzie zawarta z nimi stosowna umowa. Bardziej martwi mnie nie płacenie podatku za grunty ,które są własnością samorządów, za które jak wynika z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych to my powinniśmy regulować podatki. Ale czy się nie mylę? Pozdrawiam Wszystkich życząc miłego dnia.