czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Pilotażżżżżż….

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Pilotażżżżżż…. Odpowiedz na: Pilotażżżżżż….

#12033
andrzejm
Uczestnik

To jest przykre ale jak przeanalizować informacje dochodzące z MON i innych źródeł proces o którym piszesz jest nieodwracalny(chociaż w wojsku to nic do końca pewne nie jest). Żal tych ludzi, którzy niejednokrotnie całe dotychczasowe życie zawodowe związali z wojskiem. Technicznie jest to jak mi się wydaje proste do przeprowadzenia już w tych realiach prawnych w których funkcjonujemy. Zlikwiduje się dotychczas funkcjonujące OG i przekaże się majątek do WOG-ów, które będą miały JW na zaopatrzeniu(tak jak jest to dziś), zmieni się statuty i zdejmie z JW niektóre zakresy działań, przerzucając je na WOGi, i będzie wszystko w porządku( wogi mają prowadzić zarówno działalność obsługi finansowej jak i zabezpieczenia logistycznego dla JW).Co do Głównego księgowego, to w JW masz jeszcze mnóstwo etatów tzw wojskowych lub mundurowych, które na dzień dzisiejszy spełniają wymogi, tak samo jak będą spełniać je w WOG-ach. Zmniejszy się tylko obsada i zwiększy się bałagan, bo twory te przy tak okrojonych etatach oraz zwiększonych zadaniach( z roku na rok dochodzi potrzeba składania różnych nowych danych w różnej konfiguracji)przy budżecie zadaniowym, który nam chce zafundować MF nie dadzą sobie rady. Popełniane błędy na etapie tworzenia będą się mścić jeszcze przez kilka ładnych okresów rozliczeniowych.Drugim utrudnieniem będzie przejęcie przez WOGi JW z różnych sił zbrojnych, a jak wiadomo w każdym z tych tworów jednostek budżetowych II stopnia innowacje w zakresie sprawozdawczości występują na różnych płaszczyznach ogólności, podyktowanym rozkazami dowódców poszczególnych sił zbrojnych. W WOGach będą stanowiska audytorów wewnętrznych, ale ile nie mam pojęcia. Myślę, że nie więcej niż dwa na WOG. To co piszę to tylko moje obserwacje i chętnie poznałbym zdanie kogoś kto może już jest zatrudniony w takim WOGu, gdyż pierwsze już są inicjowane. Pozdrawiam i mimo wszystko polecam pozytywne myślenie. Miłego dnia.