wtorek, 16 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: AUDYT ZEWNETRZNY

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna AUDYT ZEWNETRZNY Odpowiedz na: AUDYT ZEWNETRZNY

#12339
jadtra
Uczestnik

Spotkałam się z takim przypadkiem dot. PUP, zrobiony audyt zewnętrzny , czyli raport został podważony przez WUP jako jednostkę zarządzającą , skończyło się na tym , że PUP musiał skserować brakujące dokumenty tak aby spełnić wymagania co do przedmiotu audytu.

Jako audytor wewnętrzny stwierdziłam, że zakrs audytu nie został dokładnie sprecyzowany w umowie z firma audytorską zewnętrzna i jest po prostu niewystarczający 😆 , jak zawsze mile była widziana niska cena usługi (choc nie najniższa, a firma miała doświadczenie i to wykorzystała) . Fakt ten stwierdziłam pisemnie przed informacją z WUP – tu trochę się chwale, ale wtedy nikt mnie nie słuchał , bo ja przecież jestem tylko audytor wewnętrzny, a później maiłam swoje 5 minut , ale przecież nie o to chodzi.
Trochę się rozpisałam, ale tak jak pisze kikcloud takie rzeczy się zdarzają i wydatek za przeprowadzony audyt może nie być uznany za kwalifikowany.