środa, 14 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: paragrafy wydatków

Home Forum Sektory Samorządy paragrafy wydatków Odpowiedz na: paragrafy wydatków

#12354
jadtra
Uczestnik

Po przeczytaniu komentrarza do ustawy o odpowiedzialnosci za naruszenie dysypliny finansów publicznych – można rozważać np. art. 11 ust. 1, ale kwota jest mała patrz. art. 26 tj ustawy.

Możesz wykazać tylko, że osoba dekretująca po paragrafach nie ma odpowiedniej wiedzy o ile nie zgłosiła gł. księgowemu, że z tymi wydatkami było coś nie tak tj. powinien być w paragrafie którego nie ma w planie – tak tez powinni Ci to wyjaśnić, co tłumaczyłoby księgowania.

Wskaż w swoim opracowaniu, że były dwa błedne księgowania po paragrafach. , podaj prawidłowe księgowania, nadmień ze nie było NAWET planów do takich wydatków, opisz jak było podane na odwrotach faktur uzasadnienie zakupu przez osoby zamawiajace , wskaż że nie sprawdziły, ze ich zakupy nie mieszczą sie w planie (nie ma takich paragrafów, wcześniej powinien plan zostać w tym zakresie zmieniony tj. przed wydatkiem.
Kontrola, audyt ma juz stan zastany i teraz kara za brak wiedzy. Podaj, ze gdyby wydatki były wyższej wartośći mogłaby wystąpić naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Są oceny pracownicze – wskaż na brak wiedzy tego kto chciał kupić, wydatkować, mogło sie tak zdarzyć, ze księgowość tylko chciała sprawę uratować – zobacz czy książka była kupiona za gotówkę ❓ itd.

Napisz, ze kontola przez gł. księgowego przed dokonaniem wydatku nie zadziałała, podpis audtomatyczny pod dekretacją (staraj sie nie nadepnąć na odcisk ksiegowemu), ale zawsze możesz wykazać , że JEGO KONTROLA NIE ZADZIAŁAŁA, bo dokonano wydatku o ile były przelewy.