czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Ile dni należy wpisać do planu aw?

Home Forum Sektory Samorządy Ile dni należy wpisać do planu aw? Odpowiedz na: Ile dni należy wpisać do planu aw?

#12726
jacek3
Uczestnik

nie ma sprawy!!! każdemu może się zdarzyć pomyłka – ale muszę przyznać że skutecznie mnie wystraszyłaś – przeczytałem jeszcze raz całość przepisów z uofp i rozporządzenia nt. audytu. Przecież faktycznie mogłem coś przegapić!!!

No a propos tłumaczenia – i tak twierdzę(i będę się upierał że mam rację – a każdy może twierdzić inaczej) że brak planu będzie rażącym zaniedbaniem w sytuacji gdy audyt funkcjonuje w jednostce „pełną parą”.
Przepisy nie przewidują sytuacji w postaci organizacji komórki czy stanowiska” i tutaj jest potrzebny prócz przepisów zdrowy rozsądek –
Bo jeśli przyjąć że należy stosować wyłącznie przepisy w ich literalnym brzmieniu to znaczy że audytor rozpoczynający pracę 29.X powinien przygotować (a ściśle – „tylko” przedstawić kierownikowi) plan do 30.X – prawda że fajny pomysł ? a żeby było jeszcze fajniej to niech to będzie jednostka w której jest jeden człowiek na samodzielnym, organizującym się stanowisku a jednostka nie należy do najmniejszych