poniedziałek, 30 listopada, 2020

Odpowiedz na: Polityka rachunkowości a zarządzenie wójta

Home Forum Sektory Samorządy Polityka rachunkowości a zarządzenie wójta Odpowiedz na: Polityka rachunkowości a zarządzenie wójta

#12769
am
Uczestnik

a co z polityką rachunkowości dla Gminy? Zgodnie ze słowniczniem ustawy o rachunkowości w art. 2 ust. 1 pkt. 4 wskazuje sie, że przepisy ustawy o rachunkowości, stosuje się, z zastrzeżeniem ust. 3, do mających siedzibę lub miejsce sprawowania zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: gmin, powiatów, województw i ich związków, a także państwowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich:
a) jednostek budżetowych,
b) gospodarstw pomocniczych jednostek budżetowych,
c) zakładów budżetowych,
d) funduszy celowych niemających osobowości prawnej

Czy to znaczy, że musi być odrębna polityka dla Gminy i dla jednostki budżetowej Urząd?

Być może jest to odczytywane jakoby wójt (burmistrz, prezydent) był kierownikiem jednostki samorządu terytorialnego czyli Gminy i stąd te uregulowanie w formie zarządzenia. Tylko czy jest to rozumowanie prawidłowe?