wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: wrażenia po I części CIA :-)

Home Forum Egzaminy egzaminy wrażenia po I części CIA :-) Odpowiedz na: wrażenia po I części CIA :-)

#12957
adela
Uczestnik

Co do dokształcania się, to zależy w jakiej jednostce się pracuje Ja mam takie szczęście, że nie mam problemu z wyjazdem 2 razy w roku na ciekawe moim zdaniem szkolenia, czy konferencje. Ponadto funkcjonuje coś takiego, jak koleżeńska wymiana materiałów i doświadczeń. Ale co innego łożenie z własnej kieszeni na drogie kursy i egzaminy. Kiedyś Pan Saunders na kongresie wyraził zdziwienie, że jest małe zainteresowanie ze strony samorządów i administracji państwowej. Wyjaśniłem mu, że organizując różne przedsięwzięcia podchodzą do tego, jak by mieli do czynienia tylko z bogatymi prywatnymi predsiębiorstwami. Jednostki sfery finansów publicznych, generalnie nie dysponują dużymi budżetami, by jeszcze wydawać znaczne środki na dokształcanie przeważnie jednej osoby ze swojego personelu. Niech oni starają się o wysoki sponsoring, by nasze koszty nie były wysokie. Na tym się skończyło Pani Zyta nie bardzo się tym interesując, za podpowiedzią podejrzewam swojego zastępcy od kontroli skarbowej doprowadziła do takiej, nie innej sytuacji. Może nowy minister mając doświadczenie z zagranicy wprowadzi coś normalniejszego.