czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Nowy -stary egzamin w MF???

Home Forum Egzaminy egzaminy Nowy -stary egzamin w MF??? Odpowiedz na: Nowy -stary egzamin w MF???

#13034
jadtra
Uczestnik

Cześć wszystkim.
jestem audytorkiem wewnętrznym , po egzaminie w MF. 😀
Działam sama (dzięki za pomoc wszystkim koleżankom i kolegom poznanym na szkoleniach i na Forum).
Działamy na rónych podwórkach -smaorządy bogate i biedne np. małe powiaty a audyt jest, i wszyscy pozostli.

Bardzo nie podoba mi się – wymuszanie na audytorach wewnętrznych wykonywania kontroli 5% – jakoś tym tematem nikt się nie zajął (chodzi mi o DECYZJE MF, a nie odpowiedzi na pytaniaa na BIP-e MF), a ze spotkań na szkoleniach wiem że taka jest praktyka i nie widać … zmian bo kierownicy jednostek samorządowych spotykają się także na szkoleniach i przekazują sobie wiedę w zakresie zmniejszania kosztów utrzymania urzędu (musiałam to napisać :mrgreen: już min ulżyło 😀

Po dyskusji wiemy , że mamy różne zdanie, ale łączy nas audyt (zewnętrzny wewnętrzny) i trzeba tej nowej grupie zawodowej jakoś pomagać.

Biegli mają swoją 1 mocną organizację . My mamy kilka wielu do nich nie należy i może trzeba to zmienić 😎 .
Ze szkoły – w jedności siła – łątwiej wtedy lobbować na rzecz audytu .

Taż jestem za polska formą egzaminu na audytora wewnętrznego. Uważam, że powinien być dwustopniowy, i wcale nie łatwiejszy niz poprzednia edycja. (rozłozony w czasie jak IIA).

Pozdrawiam wszystkich 😀