środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Obszary ryzyka w MOPS

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Obszary ryzyka w MOPS Odpowiedz na: Obszary ryzyka w MOPS

#1327
lczarny
Uczestnik

Witam świeże audytorki w naszych miłych MOPS- ikach.
Co do obszarów ryzyka to w zasadzie z tego co się zorientowałam to audytorzy zastosowali dwa podejście.
1. po przestudjowaniu ustawy opomocy społecznej wyodrębniono zadania realizowane przez MOPS, a nastepnie wskanano szczegółowsze elementy składowe realizacji tego zadania. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że takie zadanie wymaga przejścia przez kilka działów.
2. podejscie funkcjonalne, ja to zrobiłam w ten sposób, że wzięłam do ręki regulamin organizacyjny i wyciągnęłam wszystkie działy, dodatkowo do obszaru zaliczyła skargi i wnioski oraz windykacja, dlatego, że jest to ważny obszar. Potem wyodrębniałam posczególne zadania danej komórki. Tak więc przy robieniu zadania można sie głównie skupic na jednej komórce ale nie zawsze. W ten sposób wyodrębnia się bardzo dużo zadań (ok. 90) ale daje to jednoczesnie obraz kierownikowi jak duzo jest obszarów do zaudytowania.
Ja jestem po audycie zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami w zakresie przyjmowania wniosków i wydawania decyzji. Było spoko.
Tak więc życzę wam powodzenia, zbliza sie październik i jest wtedy co robić. Miłego dnia.