czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: dyscyplina

Home Forum Sektory Samorządy dyscyplina Odpowiedz na: dyscyplina

#13272
jadtra
Uczestnik

Nickkita ❗
Dopisuję się o tego co napisła „adela” – ty tylko stwierdzasz fakt , że nastąpiło naruszenie dyscypliny … i podajesz podstawę i o tym fakcie powiadamiasz twojego Starostę (bo pracujesz w powiecie) na piśmie.
Dalej z praktyki: albo na wniosek Starosty kierujesz sprawę na Zarzad ( w podanym przez Ciebie przypadku kwota nie ma znaczenia).

I teraz Zarząd może, choć ma prawa (ustawowo) nie wysłać informacji do Rzecznika dysypiny fin.pub. z zawiadomieniem , że takie naruszenie nastąpiło.
Nie znalazłam nigdzie art. nakazującego Staroście , Przeydentowi… zawiadmić rzecznika dyscypliny, bo jak nie.. to taka a taka będzie wymieżona kara za niepowiadomienie.

Miałam kwotowo podobny przypadek z innego art (ale obligo należało powiadomić rzecznika, skorzystałam z Komentarzy Becka.
Rzecznik odpowiedział mi, że był projekt ograniczenia w zależności od kwoty przesyłania zawidowmień o naruszeniu dyscypliny gdy sprawa dot. niskich kwot, ale sprawa ucichła :mrgreen: .
Ich procedura jest taka – odsyłają jako mała szkodliwość, ale procedurę u siebie przeprowadzają. Mnóstwo papierów i nerwów.
Może będziesz miał „szczęście” i twój kierownik jednostki zadecyduje w ten sposób.

Nalezy szefa uprzedzić, że jak przyjdzie RIO to sprawę może wyciagnąc – wiesz prawa trzeba przestrzegać 😀