piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: szkoła, i księgowośą Domu Dziecka

Home Forum Sektory Samorządy szkoła, i księgowośą Domu Dziecka Odpowiedz na: szkoła, i księgowośą Domu Dziecka

#13423
alice
Uczestnik

Jak narazie przychodzą mi na myśl tylko dwie ustawy: o rachunkowości i o finansach publicznych. Np. art. 44 ust. 2 ustawy o finansach publicznych mówi – Kierownik jednostki może powierzyć określone obowiązki w zakresie gospodarki finansowej pracownikom jednostki (art. nie wskazuje nikogo innego). Natomiast art. 11 w ustawie o rachunkowości wskazuje, że księgi rachunkowe prowadzi się w siedzibie jednostki. Dopuszczona jest możliwość do prowadzenia ich poza siedzibą w razie powierzenia ich prowadzenia osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce nieposiadającej osobowości prawnej, uprawnionej do świadczenia takich usług. WIęc wygląda na to, że prowadzenie ksiąg przez inną jednostkę budżetową raczej nie jest prawidłowe (wiadomo wyjątek stanowi ZEAS).
U nas w Starostwie np. Pani z księgowości prowadzi księgi rachunkowe Nadzoru Budowlanego, ale ma oddzielny program w komputerze i jest pracownikiem Nadzoru na część etatu, np. Kadrowa prowdzi kadry w innej jednostce ale na umowę zlecenie. Nie wiem czy coś pomogłam. Pozdrawiam