środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Miejsca parkingowe

Home Forum Sektory Samorządy Miejsca parkingowe Odpowiedz na: Miejsca parkingowe

#13435
meg
Uczestnik

[QUOTE BY= megul] Z postu nie wynikalo,ze Prezydent wydal Wytyczne,podane bylo pismo.A jak wytyczne ? to żaden przepis stanowiący prawo.Podalem w swoim poscie sytuację ,kiedy wystepuje określony podmiot gospodarczy opracowujacy projekty decyzji.Postaram jeszcze dzisiaj zasięgnąc opinii speców z zakresu prawa budowlanego oraz firmy trudniącej się ta działką.Ale chyba bez decyzji organu stanowiącego prawo w gminie,chyba sie nie obejdzie.
megul[/QUOTE]

Chyba się nie rozumiemy. Po pierwsze w poście pierwszym napisałam , że Prezydent ustalił zasady , którymi należy sie kierować przy sporządzaniu projektu decyzji ustalajacych miejsca parkingowe. Nie wiem o jakiej decyzji organu wogóle Ty mówisz. Jak mozna wydać w formie decyzji administracyjnej zasady ustalające miejsca parkingowe 😯 , Przecież taka decyzja nie zawiera elementów decyzji , gdzie podstawa prawna i szereg innych rzeczy. Na ustalanie miejsc parkingowych nie ma żadnych przepisów.

Po przeanalizowaniu sadzę, że Romb ma rację, Jest to decyzja Prezydenta i z jego upoważnienia i w jego imieniu jest wydawana decyzja administracyjna. Z jedej strony dobrze, że jest pismo z wytycznymi ile miejsc parkingowych projektanci maja brać pod uwagę, bo w zasadzie mogło by to byc przy każdej decyzji inaczej. Sądziłam tylko, że lepiej by to wyglądało jesli takie wytyczne byłyby w formie zarządzenia bądź uchwały.
Zastanawiam się tylko jak to jest przy obiektach wielkopowierzchniowych, czy w tej kwestii nie ma przepisu ale to jestv do sprawdzenia.

Pozdrawiam