czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: kontrola audytu przez NIK

Home Forum Sektory Samorządy kontrola audytu przez NIK Odpowiedz na: kontrola audytu przez NIK

#13695
adela
Uczestnik

W mojej gminie w ostatnim 5 leciu, dwa razy była kontrola NIK, ale dotycząca konkretnych tematów. Za każdym razem kontrolerzy prosili mnie o plany i sprawozdania roczne. W jednym przypadku, gdy jeden audyt zahaczał o tematykę prowadzoną przez kontrolera, poprosił mnie o sprawozdanie z tego audytu i w swoim sprawozdaniu wykorzystał moje materiały, bez wchodzenia w tą działkę. Podobnie jest teraz w czasie kontroli kompleksowej rio. Wykorzystują moje sprawozdania, by samemu od początku nie wyważać otwartych drzwi. Natomiast „audytorzy” z uks, zachowują się jak nie z tego świata. Nic poza nimi nie istnieje. Natomiast jakość takiego audytu woła o pomstę do nieba. Wnioski z kapelusza. Jak Sekretarz dała mi do przeczytania ich protokół z decyzją Dyrektora Izby, z prośbą o podpowiedź, co szef i przewodniczący rady mają zrobić, to myślałem, że pęknę ze śmiechu. Ale Banaś ich forował i przejęli audyty środków unijnych, tylko co z tego wyniknie?