czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Wrażenia po egzaminie na audytora wewnętrznego w Ministerstwie Finansów

Home Forum Egzaminy egzaminy Wrażenia po egzaminie na audytora wewnętrznego w Ministerstwie Finansów Odpowiedz na: Wrażenia po egzaminie na audytora wewnętrznego w Ministerstwie Finansów

#141
Anonim
Nieaktywny

Witam i pozdrawiam wszystkich , a szczególnie uczestników egzaminu w dniu 17.01.05 r.Moje wrażenia są podobne co do ewidentnego przecieku informacji. Do egzaminu podchodziłem po raz 2-gi i w obu przypadkach miałem mozliwość potwierdzenia , że są osoby które znały tematy części drugiej egzaminu. Mogę zrozumieć , że przyszły audytor musi znać i umieć korzystać z kpa , ale praktycznie poświęcenie całej części egzaminu tylko kpa nie ma żadnego rozsądnego wytłumaczenia.Chyba tylko takie, że komisja ma ubaw no i satysfakcję , że znakomita część osób będzie musiała powtórnie przystapić do egzaminu.Takie rozwiązanie kwestii przebiegu egzaminu sprawia wrażenie jakiejś pozostałości po poprzedniej epoce.A czy problemem jest stworzenie bazy testowej i zadaniowej np. 500 pytań testowych i 50 zadań / ale dotykających w pełni temat audytu /?Przecież każdy kto sobie poradzi z takim zestawem udowodni , że umie to czego się od niego wymaga , a praktyka w pracy pozwoli na ugruntowanie tej wiedzy.I jeszcze jedno !Tak się zastanawiam jak ma się sprawa prowadzenia szkoleń z audytu przez właściciela/kę!/ pewnej firmy z Poznania , który jest równoczesnie przewodniczącym komisji.Na pewno nie jest to zdrowe , a już na pewno ma niewiele wspólnego z pewnym pojęciem honoru. Czy nie ma w MF osoby , która nie budząc niepotrzebnych emocji nie mogłaby sprawować tej funkcji?Dziwne ,że prasa jeszcze się tym nie zainteresowała , a może nie tylko prasa powinna….?Pozdrawiam !