czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: ile kosztuje audyt zewnętrzny (ponowienie pytania)

Home Forum Sektory Samorządy ile kosztuje audyt zewnętrzny (ponowienie pytania) Odpowiedz na: ile kosztuje audyt zewnętrzny (ponowienie pytania)

#14245
ryszard
Uczestnik

To co podałem, to tylko hasła.Oczywiscie diabeł tkwi w szczegółach.W SWIZ jest wyraznie i dokładnie zapisane co do metodyki( tu decydujemy MY jako zamawiający , nie wchodza w rachubę niedoświadaczeni audytorzy – o jakich pisze lupki)
Mam do czynienia z ponad 150 kompletami materiałow z audytu zewnętrznego( jesteśmy IW),mam przeszkolnych ludzi w Komisji Przetargowej z zakresu audytu.Z bardzo dużym prawdopodobieństem unikamy wyboru przypadkowego lub po prostu miernego wykonawcy usługi audytu. 🙄
Czasy o jakich piszesz lupki? u nas dawno minęly.Przetargi na audyt zewnętrzny dotyczą tzw.projektów własnych.Natomiast od beneficjentów otrzymujemy raporty i opinie z obowiązkowych audytów zewnętrznych.
Myślę,ze na takiej bazie z trzech lat można napisac prace doktorską….. 🙄 W tym roku będe przeprowadzal zadanie audytowe z zakresu potrzeb audytu zewnętrznego,dokonując oceny z lat 2004-2007..W nowym okresie programowania 2007-2013 audyt zewnętrzny bedzie kwalifikowalny o ile zostanie wpisany w budzet projektu i przyjęty przez IP/IP2.
Pozdrawiam
Ryszard