wtorek, 13 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: abi a pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna abi a pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Odpowiedz na: abi a pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

#14304
meg
Uczestnik

Witam

Sądzę , że kwestia „jak okreslić w zapisach Regulaminu Organizacyjnegi , czy Zarządzeniach” jest dowolna.
Informacje , która podałam zamiescił PC kurier w dodatku specjalnym „Bazpieczeństwo systemów , ochrona danych”
Gwoli wyjaśnienia i rozjasnienia – dalsza część tekstu z PC kuriera.
” ABI nie musi byc z wykształcenia informatykiem, jego wiedza z dziedziny informatyki powinna być jednak chćby porównywalna z wiedzą wymaganą do sprawowania funkcji administratora systemu informatycznegi. Wiadomo, że z racji codziennych i rutynowych czynności zawodowych bardziej biegły od ABI będzie administrator systemu informatycznegi, za to ABI powinien „ocierać” się o inne dziedziny(m. in. prawo, psychologia, ochrona mienia). Obaj muszą się wzajemnie uzupełniać.
Jesli chodzi o „klasyczne służby zabezpieczeniowe”, np. w banku, zajmują się tzw. ochroną fizyczną i techniczną to ich działanie i działanie służb ochrony informacji powinny byc komplementarne. Niedopuszczalna jest kolizja tych sluzb. Obie strony winny sie od siebie uczyć. Nie powinni byc mowy o żadnej formie rywalizacji , czy wręćz o walke o priorytety w firmie”
i jeszcze jedno wazne moim zdaniem zdanie (…) Lokalizacja w strukturach firmy – w kwestiach bezpieczeństwa warto słuchać zaleceń zdrowego rozsądku. Pewne decyzje, mimo, ze wprost nie wynikaja z ustaw, w gronie fachowców wydają się oczywiste.

Myslę , że coś rozjaśniłam.

Meg