piątek, 26 lutego, 2021

Odpowiedz na: zamówienie na olej napędowy pomocy!

Home Forum Sektory Samorządy zamówienie na olej napędowy pomocy! Odpowiedz na: zamówienie na olej napędowy pomocy!

#14568
podhale
Uczestnik

[QUOTE BY= audytor-jw] podaję podstawę prawną: art. 67 ust. 1 pkt 4 – zamówienie z wolnej ręki, u nas przyjęto zasadę 3 przetargów nieograniczonych, w konsekwencji można wziąć też pod uwagę przepis art. 67 ust. 1 pkt 3 ponieważ stanowi to zagrożenie dla wykonania planu i zadań przewidzianych do realizacji
pzdr[/QUOTE]

To jakiś absurd chyba. Podstawy prawne podane przez Ciebie nie zwalniają zamawiającego od odstapienia od przetargu, dają mu tylko mozliwość zastosowania innego trybu, tj. zamówienia z wolnej ręki!! A zamówienie z wolnej ręki to normalny tryb ustawy Prawo zamówień publicznych. Musi być umowa, musi byc protokół, musza byc oświadczenia itd.
A jesli chodzi o zmienność cen, to praktycznym rozwiązaniem, bardzo cesto z reszta stosowanym, jest ustalenie stałej kwoty marży jaką dostawca bedzie stosował w stosunku np do oficjalnych cen proucenta paliwa (np Orlenu), podawanych codziennie na stronach internetowych.
Dla mnie osobiście przetarg na dostawe paliwa to jeden z najprostych przykładów stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych.