sobota, 27 lutego, 2021

Odpowiedz na: Ulgi i zwolnienia w podatkach lokalnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Ulgi i zwolnienia w podatkach lokalnych Odpowiedz na: Ulgi i zwolnienia w podatkach lokalnych

#14583
zosia
Uczestnik

Witaj

Faktycznie jest zasadniczy problem. Pozostaje odpowiedzieć na podstawowe pytania: jakie jest stanowisko RIO w stosunku do tej uchwały. Jesli nie było uwag, to niestety proponuję pogrzebać w kwitach:
Dane takie mogą wynikać z: uzasadnienia projektu uchwały, z protokołu sesji na której przyjmowana była ta uchwała ( wypowiedzi np. naczelnika wyudziału odpowiedzialnego za podatki.
A poza tym – w uchwale powinien być zapis – wykonanie uchwały powierza się… itd i to właśnie wykonawca uchwały powinien określić zasady zwolnień ( niemniej jednak uważam, że jest to zwolnienie przedmiotowe i całóść polityki zwolnienia z podatku od nieruchomości w strefach aktywności gospodarczej powinna być zawarta. Podatnik jako beneficjent tych zwolnień ma zasadnicze utrudnienie co do zasad korzystania z tego zwolnienia. Dla Ciebie uchwała o wnoszenie aportu gruntowego jest pomocna.
Uważa jak TY, powinna być albo mapa strefy albo wykaż działek tworzacycych te strefę.

Pozdrawiam

Jak coś jeszcze to pisz

Zosia.