piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: rehabilitacja społeczna – umowy

Home Forum Sektory Samorządy rehabilitacja społeczna – umowy Odpowiedz na: rehabilitacja społeczna – umowy

#14716
kules
Uczestnik

Kilka dni mnie nie było a tu tak niespodziewanie mi się temacik rozwinął – wielkie dzięki.

Widzę, że moje wątpliwości co do formy rozstrzygania wniosków o dofinansowania, na które nie ma umowy, mają też i inni, szkoda że macie różne zdania, bo to utrudnia sprawę 🙂 .

Mam doświadczenie z innych dziedzin, w których przyznaje się dofinansowania i tam ogólnie jest tak, że są umowy, albo decyzje, jest też tak czasem że jest decyzja, na podstawie której podpisuje się umowę. To jak ma być precyzują w każdym przypadku konkretne ustawy. Ale z sytuacją, w której pisze się zwykłe pisemko, albo tylko wykonuje telefon z informacją o przyznaniu kasy się nie spotkałem, a tu tak jest. Wógóle ustawa o rehabilitacji i rozporządzenia do niej są beznadziejnie napisane, pełne baboli i bubli, a ludzie którzy na tych aktach pracują od lat nie widzą tych głupot bo się przyzwyczaili i myślą że tak jest dobrze, a nie jest.

Dlatego osobiście mam ochotę wydać zalecenie o konieczności pisania decyzji, choć w praktyce nic to nie zmieni, poza formą i z tego też zdaję sobie sprawę – tak jak i DorotaB.

Porozmawiam w weekend prywatnie z prawnikami i może uda mi się przechylić szalę na którąś ze stron.
Dzięki zosia i DorotaB za konkretne argumenty, ciekawe co z tego wyniknie.