czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: wynagrodzenia w instytucjach kultury

Home Forum Sektory Samorządy wynagrodzenia w instytucjach kultury Odpowiedz na: wynagrodzenia w instytucjach kultury

#14829
silk
Uczestnik

Dzięki Terka za reakcję i słowa otuchy. Jestem już po rozmowie z dyrekcją kontrolowanego muzeum. Ponieważ zdania były podzielone i dyrekcja nie była do końca przekonana moją argumentacją, poprosiłam na piśmie o opinię prawną naszego radcę, który myśli podobnie jak ja. Chodzi o to aby autorytet zajął stanowisko na piśmie. Jak się okazało głównym „orężem” dyrektora było pismo kierowane przez Federację Związków Zawodowych Pracowników Kultury i Sztuki do Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, interpretujące przepisy w powyższej kwestii. Sprawę można prześledzić i pismo przeczytać na stronie w/w federacji w zakładce Serwis Informacyjny FZZPKiS, publikacja z wrzesień-październik 2007. Moim zdanie sprawa nie jest analogiczna jak „moja”, bo w Kołobrzeskim Muzeum działa organizacja związkowa, która dba o interesy pracowników w sposób szczególny. Koronnym argumentem przemawiającym na korzyść mojego stanowiska, czyli bezwzględnego stosowania kategorii zaszeregowania i tym samym stawek wynagrodzenia przewidzianych dla tych kategorii na podstawie przedmiotowego rozporządzenia, a nie własnych uregulowań wewnętrznych, jest informacja pozyskana ze strony w/w federacji, iż jest ona aktualnie w sporze zbiorowym z rządem (konkretnie Ministerstwem KiSz), a poszło między innymi o owo rozporządzenie. Jaki cel miałaby walka federacji o zwiększenie wynagrodzeń pracowników kultury w drodze rozporządzenia, gdyby faktycznie istniała możliwość zwiększania ich wynagrodzeń w wewnętrznych regulaminach? Pozdrawiam, a pytanie zostawiam pod indywidualną rozwagę, niestety nie może ono posłużyć jako opinia prawna.