czwartek, 13 maja, 2021

Odpowiedz na: Wynagrodzenia pracowników samorządowych w jednostkach organizac.

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenia pracowników samorządowych w jednostkach organizac. Odpowiedz na: Wynagrodzenia pracowników samorządowych w jednostkach organizac.

romb
Uczestnik

Również usiłowałem wcześniej wyjasnić tę kwestię. Uzyskałem opinię prawną radcy prawnego,że podwyższać można całość wynagrodzenia, a nie tylko iloczyn liczby punktów i wartości punktu. Ponieważ opinia mnie nie satysfakcjonowała, zwróciłem się do MPiPS – uzyskałem odpowiedź,iż ministerstwo nie jest uprawnione do interpretacji przepisów prawnych , nastepnie wydawnictwa Infor ( Gazeta Samorządu i Administracji) – długo zwlekali, po czym odpowiedzieli, że nie dysponują w tym zakresie specjalistami, którzy podjęliby się udzielenia odpowiedzi. W końcu, ponieważ dotyczyło to w moim przypadku placówek oświatowych – do MEN-u za pośrednictwem tzw. lexa oświatowego (pytanie QA34540). Otrzymałem odpowiedż , której fragment zacytuję : ” Z przepisu tego wynika,że obniżenie lub podwyższenie dotyczy miesięcznych kwot wyngrodzenia zasadniczego, które zostały obliczone na zasadach określonych w ust.3, a zatem z uwzględnieniem najniższego wynagrodzenia.” Przyjmuję zatem taką wykładnię, choć sam przepis ust. 5 jest moim zdaniem wyjątkowo niechlujnie i pokrętnie sformułowany.
Pozdrawiam