piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: CIA – jakie koszty?

Home Forum Egzaminy egzaminy CIA – jakie koszty? Odpowiedz na: CIA – jakie koszty?

#14939
jolkag1
Uczestnik

Kochani, zgadza się. Ale nikt nie audytorów z uprawnieniami MF NIE ZMUSZA 👿 do zdobywania amerykańskich certyfikatów!!!! Więc jeśli nie musicie to przestańcie po raz setny psioczyć na koszty!!! Osoby, które chcą być audytorami nie mają wyboru, bo nie dano im możliwości zdania egzaminu MF w listopadzei (ja się do nich zaliczam) i nie daje im się szansy do dnia dzisiejszego, NIESTETY!!!! W związku z powyższym nie mają za dużego wyboru chcąc wykonywać tą pracę. Co do kosztów. Zarówno do egzaminu CGAP jak i do CIA część I przygotowywałam się samodzielnie. Podręczniki i inne materiały dostałam od bardzo życzliwych AW. Zdałam i jak tylko zaistnieje możliwość zdawania CIA w języku polskim nie będę wahała się ani chwili z decyzja o rejestracji. Książki już mam i na pewno samodzielnie dam radę się przygotować. A co do podnoszenia kwalifikacji wcale nie trzeba uczestniczyć w bardzo drogich szkoleniach. To od Nas zależy, czy dane szkolenie ocenimy na tyle wysoko, że będzie je można zatraportować do IIA. CPA to ciągły rozwój zawodowy indywidualnego audytora. Wszyscy się ciągle szkolimy i podnosimy swoje kwalifikacje, więc na prawdę nie widzę problemu z uzbieraniem wymaganej liczby punktów. Koszty samego egzaminu tak jak napisałam nie były ogromne. Uważam bowiem, że nie ma konieczności uczestniczenia w baaardzo drogich kursach przygotowawczych. Nikt łopatką do głowy nam wiadomości nie nakładzie. Własną pracą można spokojnie uzyskac certyfikat i cieszyć się z możliwości wykonywania zawodu audytora. 😀

Jola