piątek, 5 marca, 2021

Odpowiedz na: zmiana w ustawie

Home Forum Sektory Samorządy zmiana w ustawie Odpowiedz na: zmiana w ustawie

#15074
scypion
Uczestnik

Agaan.

Podstawowym założeniem jest to, że dana jednostka sektora finansów publicznych musi doceniać funkcję audytu wewnętrznego.

Dwa – mówisz o zapisie w ustawie. Czy według Ciebie, jeśli w ustawie znajdzie sie zapis o tym, że jedynym wymogiem by być audytorem wewnętrznym jest posiadanie obywatelstwa polskiego lub państwa unii europejskiej to będzie w porządku? Bo tak naprawdę zgodnie z Twą wizją liczy się doświadczenie i praktyka? A gdzie minimalny poziom wymagań dla osób zaczynających karierę jako audytor wewnetrzny? Gdzie wymogi co ma sobą reprezentować?

Mówisz o dbaniu o swoje kwalifikacje, wiedzę i umiejętności – przecież każdy praktykujący audytor wewnętrzny to ciągle robi. Jak możesz jednakże zapewnić o wiedzy osoby, która ma dwa doświadczenia w audycie (podkreślam że nie ma tam nic o audyciie wewnetrznym, lecz audycie czyli kontroli. Oraz kontroli nie w sektorze publicznym – czyli nawet kontroler jakości obuwia gumofilcowego to także audytor) oraz podyplomówka z zakresu audytu wewnętrznego – o jakości takowej już w tym temacie się wypowiadały się osoby, które w takowych studiach uczestniczyły.

Wypowiedzi o zmianie pracodawcy czy zarzucaniu sobie czegokolwiek – nie odnoszą się do tematu o jakim dyskutujemy. Nie wnoszą konstruktywnej opini do propozycji przedstawionej przez MF w zakresie dostępu do zawodu.

I znamy ustawę – praktyka nie jest wymagana, tylko który pracodawca przyjmie CI do pracy audytora wewnętrznego bez doświadczenia lub potrzebnejj wiedzy/umiejętnosci – które weryfikuje w postępowaniu rekrutacyjnym?

Pozdrawiam.